האם מגן דוד הוא צלב קרס מסוג חדש?

זה פוסט ששנאתי לכתוב. הוא עצוב לי ממש. אבל גם הרגשתי שאי אפשר לא להגיד את האמת. אז השתדלתי לתת לתמונות לדבר במקום הטקסט שלי. כל התמונות הן מהשנים האחרונות. רובן מהשנה. את חלקן צילמתי בעצמי.

?Is the Star of David a New Swastika


רק את הבושה אי אפשר למחוק…

קל יותר לטשטש עקבות (שוב) מאשר לעצור את הכנופיות.

בתים ומסגדים בחברון, בעת אחת מפרעות הימין הקיצוני האחרונות בעיר.

The graffiti say: "Fear Not!", "Revenge!" "Hebron".

MIDEAST ISRAEL PALESTINIAN-SETTLERS

d

"Death to the Arabs!"

באף אחד מהמקרים לא נעצרו המשחיתים.

צאו אל סיור לחברון עם שוברים שתיקה. ראו בעצמכם.

גן ילדים פלסטיני. מוות לערבים. לאה שקדיאל, מחסום וואטש.

Above, in a Palestinian kindergarten:

"Death to the Arabs! Live the People of Israel!"

תחומי מחייה. מירה בלבן, מחסום וואטש

תחומי מחייה. מוות לערבים ומגן דוד. מירה בלבן, מחסום וואטש.

למי ששכח/ה, הנה מקור ההשראה:

אני שונא לכתוב את הפוסט הזה ומוכרח

חנות של יהודים – A Jewish store, Europe

בית כנסת באירופה 2005 A Jewish synagogue, Europe

בית כנסת באירופה 2005 A Jewish synagogue, Europe

111

בית קברות ליהודים – A Jewish cemetry, Europe

ועתה לחיקוי:

חברון. נעה פרלסון, מחסום וואטש

חנות של פלסטינים ברחוב הראשי בחברון. החוק הישראלי לא מתיר להם לנסוע ברכב ברחוב, רק ליהודים. נעה פרלסון, מחסום וואטש.

A Palestinian store in the main street of Hebron.

Note that the law allows only Jews to drive by car on this street.

מסגד ליד בית המריבה בחברון. עפרה בן פורת, מחסום וואטש.

מסגד ליד בית המריבה בחברון. עפרה בן פורת, מחסום וואטש – A mosque

a

בית קברות של מוסלמים. A Muslim cemetry

b

אגב, פעם זו הייתה בדיחה. ראו במוסף הסאטירי "The Onion". היום זה כבר לא מצחיק.

לא רק בחברון:

kach_grafpub

האגרוף הקמוץ בשילוב עם מגן דוד, כסמל "כהנא חי". כשכהנא דרש במצעו לשלול אזרחות לערבים מטעמי חוסר-נאמנות, שינו את החוק כדי שלא יגיע שוב לכנסת. והיום? כהנא אולי לא חי, אבל לפי כמות הקולות הצפויים של ליברמן, הוא צדק.

Kahane movement. When they tried to take the Israeli citizenship from the Palestinian minority in the 80's, they were kicked out of parliament. Today a party calling for the same action is exepcted to receive 12% of the parliament seats, and is echoed by mainstream parties.

מוות לערבים, ליד אוניבריסטת בר אילן, ומגן דוד

מוות לערבים, ליד אוניבריסטת בר אילן, ומגן דוד.

קודם נמחוק את הערבית, אחר כך את הערבים.

קודם נמחוק את הערבית, אחר כך את הערבים.

גם חיפה (חיפא) מעולם לא הייתה ערבית?

גם חיפה (חיפא) מעולם לא הייתה ערבית?

עכו שלנו בתל אביב.     באדיבות: גרפיטי TLV

מסגד ביפו. דצמבר 2008

"ערבי גבר-ערבי בקבר, מוות לערבים". מסגד ביפו. דצמבר 2008

"Death to the Arabs, A good-man Arab, is an Arab in the grave", a mosque in Jaffa (south to Tel Aviv), 2008

—-

זה פוסט לא קל. אבל אני חושב שאנחנו חייבים להיות בוגרים כדי להתמודד עם המציאות הזו. האם המגן-דוד הפך לסמל של עליונות?

המגן-דוד עבורי הוא סמל דתי. אולם עבור פסלטיני, לראות מגן דוד זה לא לראות את סמל היהדות כדת, ובטח לא את הסמל של המדינה שאליה הוא אמור להביע "נאמנות". אלא את הסמל המייצג את הכוח המדכא. סמל המשטרה, הצבא, דגל חיל האוויר, המתנחלים וכו'… בכל התנחלות, הדבר הראשון שמופיע זה הדגל, עם המגנדויד השחצני (בעיניהם) בתוכו. עבורם מגן דוד הוא סמל המייצג את הרוע המנשל שלקח אדמות כדי לבנות יישובים על טוהר האתנוס, ואת הזר ששולט בהם. לכן, חשוב לזכור לדוגמה, שכאשר רואים מגני דוד בקריקטורות, זו איננה יציאה אנטישית נגד הדת היהודית, אלא לפעמים נגד היהודים הציונים. אלו שחיים בארץ ומפעילים כלפיהם את המנגנונים האלו.

(לפני שמגיבים...)
פוסט זה פורסם בקטגוריה +כול הנושאים, הימין הקיצוני וטרור יהודי, פלסטינים אזרחי ישראל, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

79 תגובות על האם מגן דוד הוא צלב קרס מסוג חדש?

 1. שי יעקובי הגיב:

  בדיוק כך, עצוב אבל נכון.

 2. אבנר הגיב:

  תודה על הפוסט האמיץ. לפני כמה שנים סיירתי בחברון עם שוברים שתיקה וראיתי את הכתובת "הערבים לתאי הגזים" מתחת למגן דוד על אחת החנויות המוגפות.

  ומי שעדיין מפחד מהשוואות, מוטב שיצפה בקליפ הזה:

 3. נואמי הגיב:

  אייל שלום,

  אפתח בגילוי נאות: מאז תחילתו של המבצע בעזה אני עוקבת אחרי הבלוג באדיקות… מסכימה עם חלק מהדברים, עם חלק די גדול קשה לי להסכים לא משום תוכנם או חוסר רצון להכיר את המציאות אותה דובר צה"ל בוחר שלא לחשוף אבל אני לא יכולה שלא להתעלם מדרך ההצגה שלהם, שהיא לעיתים קשה לי ומזכירה לי פשוט את תמונת הראי של הימין הקיצוני ה"מתלהם" והעיוור, גם אותו "שמאל הזוי" לוקה לעיתים בעיוורון הזה…

  ולענייננו, מגן דוד אינו "צלב הקרס החדש". התמונות מזעזעות!!! ויש לנהוג במי שצייר את אותו גרפיטי ביד קשה, לא פחות מזה… מי שפורע חוק, מי שפוגע באחר, תהא דתו אשר תהא צריך להענש.

  יש לי הרבה חברים פלסטינים, אני יודעת שהם חווים את אותם סמלי מדינה אותם גדלנו לאהוב… זה כואב לי ועצוב, ואני יודעת שאני הייתי מרגישה בדיוק כמותם. אבל ופה האבל, אני לא מאמינה באמת שעל ידי הלקאה עצמית או תחושת בושה קולקטיבית אני מייצרת משהו חיובי…

  אני לא חושבת שאנחנו צריכים להתבייש- אני חושבת שאנחנו צריכים להוקיע בכול הכוח ביטויים כאלה שמכפישים את שמם של כולנו ולחנך אחרת.

  שלך, נואמי ליברמן
  סניף ראשון אמפריה !!!!! :)

 4. אייל ניב הגיב:

  בטח שלא הלכאה. להתבייש מותר, אבל מתוך הכרה במציאות וחתירה לשנות אותה. להפך ממה שהסקת, מתוך מקום של לשמור על מה שאנחנו רוצים שהסמל הזה ייצג.

  אבל אל תתפתי לרטוריקה של "עשבים שוטים". מי שאחראי לציורים ולמעשים הם אנשים שהממשלה והמשטרה יודעת היטב מי הם. בחברון, בתא-שטח קטן, הם עושים כבשלהם ואיש איננו אוכף עליהם את החוק. לא סתם הזמנתי אנשים לסיור. גם השלטים שהושחתו בבני ברק, בירושלים ובכבישים בין-עירוניים יכולים לעמוד מושחתים ככה משך חודשים. האחריות לכך היא של רשויות המדינה. והעובדה שהרצון לשלול אזרחות, שפעם היה נחלת כהנא, והביא להרחקתו מהכנסת, והיום זוכה ל-15 מנדטים, ולמודעות בחוצות כל עיר גדולה, זוהי בעיניי הדאגה האמיתית. כשה"רב" כהנא צעד בלב אום אל פחם כל המדינה נעמדה על הרגליים האחוריות. והיום?

  זה לא מספיק לחנך. יש דברים שדורשים גם ענישה:
  https://eyalniv.wordpress.com/2009/01/05/not_afraid/

 5. נורית הגיב:

  כל הכבוד לך, אייל.
  על האומץ, ועל אורך-הרוח

 6. עמית הגיב:

  יצאת דמגוג. צלב קרס? בחיאת.

 7. אייל ניב הגיב:

  עמית, אתה קורא לעומק, או מגיב לפי הכותרת?

 8. אירה הגיב:

  עצוב.
  מזכיר ימים אחרים ביבשת אחרת.

 9. שי ב. הגיב:

  אייל,

  תודה גדולה על הפוסט הזה.

  מיליון פעמים סיפרתי לחברים ומשפחה את חוויות השירות שלי מהעיר חברון. תמיד השתמשתי בביטוי "ליל הבדולח", כי מדובר פה בפשעים שאזרחים עושים בחסות הצבא שמתעלם.

  עכשיו, כשהתמונות מסודרות כאן בפוסט בעברית ובאמת מדברות בעד עצמן, כל מה שאני צריך לעשות זה לשלוח לאנשים קישור. ואז נראה אותם מדחיקים את הסיפורים שלי מהסדיר.

 10. lirun הגיב:

  i dont have a problem with the star and i think that yes it is turning into a swastika but because extremists from both communities are pushing it there.. i dont think you should participate in this process..

 11. אייל ניב הגיב:

  Ignoring it won't make it gone. Fisrt we must see, acknowledge it and beleive our eyes, so that we can offer an alternative, and fight it.

 12. עופר הגיב:

  מה שניתן ללמוד מכך הוא שצריך לתת לגיטימציה להשוואות מהסוג הזה, בלי בושה ובלי פחד, במקום לדחות אותם על הסף. יש לבוא בקור רוח, באיזמל מנתחים קר ולומר: כאן ההשוואה תופסת, כאן היא אינה תופסת, בתנאים האלו ההשוואה הזו מאירת עיניים ומלמדת משהו כללי, ובתנאים האלו ההשוואה הזו היא לא יותר מדמגוגיה זולה. צריך אומץ לבוא ולומר – כל שני מאורעות ניתן להשוות.

  השאלה שעלינו לשאול את עצמנו היא – מעבר לדרמה – מה אנו למדים על עצמנו מההשוואה הזו? מה אנו למדים על גרמניה של שנות השלושים? מה אנו למדים על טבע האדם והחברה?

 13. מני ל הגיב:

  הזדעזעתי בצורה בלתי רגילה.
  את המאמר הזה צריך לתרגם לכמה שיותר שפות על מנת שתושבי מדינות המערב יראו מיהי מדינת ישראל ואת דרכה של איזו מדינה היא ממשיכה.
  ולמי שמשרת בצבא או במילואים, תפעילו שיקול דעת על מי אתם מגינים.

 14. רועי הגיב:

  אייל, אני מסכים עם עמית לחלוטין, וכן – קראתי את הפוסט מתחילתו ועד סופו.
  שני דברים יש לי לומר בהקשר:
  1. אפשר למצוא דמיון בין הרבה דברים במשטר הנאצי לבין הרבה דברים בחיים. למשל – גם הנאצים נעלו מגפיים שחורות וגם חיילינו (אמנם זה נראה אחרת, אבל אלה מגפיים ואלה מגפיים וכולם דרכו על אנשים כמו גם על אדמה). עוד דוגמא? הנאצים נלחמו נגד שכניהם ממזרח וממערב והסיבה היחידה שאנחנו לא נלחמנו משכנינו במערב היא שהם דגים וחיל הים לא ערוך נגד אויב שכזה. אפשר להמשיך ולתאר קווי דמיון. אמת, צלב הקרס הוא סמל ומגן הדוד הוא סמל. גם חצי הסהר, הדגל הפלסטיני וגם דגל ארה"ב. סמלים יש בעולם. יש גם אנשים המשתמשים בהם לרעה (מה שנקרא בלע"ז abuse). גרפיטי עם צלב קרס הוא גרפיטי לאומני נגד יהודים וזרים אחרים וגרפיטי עם מגן דוד בחברון הוא גרפיטי בעד יהודים ונגד ערבים (מקשקשיו מאמינים שהכל פה סכום אפס, כך שאין הבדל). באותה מידה ניתן לשאול: האם "אללה אכבר" הפל ל"הייל היטלר" החדש? הרי גם אז וגם עכשיו משתמשים בקריאה הזו לפני שקוטלים חפים מפשע. שוב, אתה יכול לקחת כל שימוש לרעה בסמל שעושים אנשים שפלים ולומר שהסמל עצמו הפך למקבילו הנאצי. זה קל, זה עושה רעש, וזה שוב מציג את זה המוצא את המקבילה הנאצית למתוחכם (אפלטון?), אבל זו פשוט השוואה לא נכונה.

  2. ההשוואה הזו לנאצים הזכירה לי את הפיאסקו מהשבוע שעבר בין ליברמן למפלגות הערביות. אלה בונים את בסיס הכוח של אלה וכולם שמחים שיש מישהו שאפשר לקרוא לו נאצי. זה לא חדש ששימוש יתר במונח מסוים – נאצי – נוגס אט אט במשמעותו. מה ששמתי לב זה שלא רק שהוא מאבד ממשמעותו, הוא אפילו מקבל לגיטימיות. כלומר, ההשוואה שבאה על מנת להוציא תופעה מסוימת מלגיטימיותה גורמת לאפקט הפוך של הכשרת אותו תואר של "נאצי" או "פאשיסט". במלים אחרות, אם צלב קרס בגרמניה הנאצית הוא כמו מגן דוד בישראל, אז בעצם אין איתו בעיה כזו גדולה.

  אתה עצמך פרסמת פה פוסט על אותו טייס שהשווה את עזה לדרזדן. אז האם זה מכשיר את הפצצת עזה או מאיר את הפצצת דרזדן באור אחר? אולי הטייס לא התכוון לזה, אבל אולי מספר אנשים (כמוני) עשו את ההשוואה בכיוון ההפוך.

  לסיכום, אייל יקירי, אם אתה מתעקש לערוך השוואה, אל תעצור במימד אחד שלה – המימד הנוח ביותר להשוואה שלך (הנאצים שאפו אוויר לריאותיהם, טיפחו את הדשא בגינה ושמעו מוסיקה קלאסית – הכל כדי להוכיח את עליונותם – אז גם השכן שלי נאצי, כי הוא עושה בדיוק את אותם הדברים!) אתה יכול לגרום לאפקט הפוך ממה שהתכוונת.
  ראינו את הגרפיטי המכוער הזה בכל כתבה שיש בה בתי ערבים ופעילי ימין קיצוני שעברו באיזור. הגרפיטי מכוער בלי קשר ואפשר למצוא דרכים אחרות לתאר או להסביר מדוע הוא מכוער בלי להשתמש בצלב הקרס. נכון, זה קשה יותר מבחינת החיבור של הטקסט, אבל זה עושה שירות נכון יותר לרעיון שלך (ולאמת… בכל זאת, אמת מארץ ישראל אמרת).

 15. אייל ניב הגיב:

  קודם כל זו שאלה, לא קביעה.

  שנית, רועי, לפי ההיגיון שלך, אין מקום לשום השוואה בין תופעות היסטוריות, גם לא בין משטרי דיכוי וכיבוש שונים, כי הכול שונה. להשוות אפשר, זה לא אומר שזה שווה.

  שלישית, אני מבין למה קשה לכם לראות ביקורת בסמל המייצג את כל מה שטוב מבחינת רבים מאיתנו, ובעיקר בהשוואתו לרע-המוחלט. זה כמו להגיד למוסלמי שיש בנביא אלמנטים שטניים. אבל, רבותי, אינני מכיר משהו אחר שאפשר להשוות אליו את השחתת בתי הקברות, המסגדים, גני הילדים, פרעות קשות וקריאה למוות של המיעוט על ידי ימין קיצוני אלים שהשלטון מחפה עליו. בעיני המודל זה הימין הקיצוני האירופאי, וצלב-הקרס הוא סמלו.

  רביעית, יש תהליך מחלחל בחברה בישראל שאתם מתעלמים ממנו, או לא מייחסים לו חשיבות מספיקה. אנחנו לא בשנות השמונים ולא בשנות התשעים. הדברים שבשנות השמונים הביאו להעפתו של כהנא עם המנדט האחד מהכנסת, כמו סיור באום אל פחם או קריאה לשלול אזרחות בגלל חוסר נאמנות, הם היום בשלטי ענק בערים הגדולות, וזוכים ל-14 מנדטים (ואף מהדהדים במפלגות המרכז). כמו שאמרתי, כהנא אולי לא חי, אבל אם לשפוט לפי המיינסטרים, כהנא צדק.

  זה גם נכון לשיח הישראלי כולו, לא רק לליברמניזם. הארץ הקדישו לזה את מאמר המערכת.

  הגזענות חלחלה הרבה יותר ממה שנדמה לכם. "יהודי לא מגרש יהודי", אז את מי אפשר כן לגרש? תקראו דו"חות על גזענות. תראו את אירועי עכו האחרונים. או הציצו כאן למשל:
  That's it
  Not Arabs but Amalekites
  Dismantling the Reign of Evil
  וכמי שנתקל באופן תכוף במשטרה, אני יכול להעיד שהתופעה חזקה משנדמה לכם גם בשורותיהם, ואולי במיוחד בשורותיהם, של נושאי משרות שאמורים להגן על המיעוט ועל הדמוקרטיה.

  יש כאן תהליך שהוא יותר מרק "שחיקה מוסרית". זה תהליך שבו הרסנים מותרים בזה אחר זה בצידוק של מוסריות מסוג חדש. זו שיהואר גל מציע. ראיות לכך כתב מיכאל, מעדויות חיילים. האמירות במלחמה האחרונה הוכיחו שזה לא מיעוט קיצוני. זה הרבה יותר רחב ממה שהיה נדמה. חמישית, הימין הקיצוני בדרך כלל בעולם לא מצליח להשיג רוב, אבל הוא מציע בדרכים שונות להפחית את הדמוקרטיה לטובת "ריפובליקה נשיאותית", או "ממשל מקצועי", או "נאמנות אזרחים" – ובעזרת 20-35% מהקולות הוא משיג את מבוקשו.

  ודבר אחרון – אין לנתק בין הדברים. אין זה אומר שהמגן-דוד הוא עכשיו סמל הרוע, אלא שהשורה התחתונה היא, ואם קראת אתה יודע שזוהי המסקנה, שעבור המיעוט, במקרה הזה הפלסטינים אזרחי ישראל, ובוודאי בשטחים, הם רואים בו כסמל מדיר מדכא ורודף, וכך הם מפרשים אותו. עבורם זהו סוג של צלב קרס.

 16. בחברון מאוד בולט כיצד הישוב היודי מנכס לעצמו מחדש את המקום ומסמן את הרחובות במגיני דוד. אני מאמינה שעבור הפלסטינים בחברון זהו סמל המזכיר להם את נחיתותם ומנכיח את היהודים בשטחים פלסטיניים.

  גם בגבולות ישראל יש כתובות בסגנון, אבל זה גרוע פי כמה שהכתובות האלה מגיעות אל תוך התיישבות פלסטינית על ידי כמה מתנחלים חמומי מוח שרק מעצימים את הדיכוי של התושבים בחברון.

 17. עופר הגיב:

  חשוב להשוות את משטר הכיבוש הישראלי למשטר הנאציזם. לא רק בכדי להבין יותר טוב את התהליך בארץ, אלא, כפי שרועי מציין, בכדי להראות שהנאציזם לא התנהל 'על פלנטה אחרת'

  ראשית, ההשוואה מקובלת בשיח המיין-סטרים בעולם, זוהי השוואה מתבקשת, ואין בכוחה של 'הסברה ישראלית' בכדי לשנות זאת. כדאי להתחיל להתיחס ברצינות להשוואה הזו ולא לדחות אותה על הסף, אם ברצוננו להשתתף בשיח העולמי ולא להיות מנותקים. דוגמא לכך מהסרט ואלס עם באשיר, סרט גדוש בהשוואות מהסוג הזה, סרט שהוא בהחלט נחשב מיין-סטרים בעולם (ראה כל הפרסים בהם זכה). בסרט עצמו רון בן-ישי, דמות מיין-סטרימית מאין כמוה, מתאר דמות ילד פלסטינאי מ'המחנות' מרים את ידיו מעל ראשו בתנועת כניעה. רון בן-ישי עצמו אומר שזה מזכיר לו את אותה דמות ילד עם ידיים מעל הראש מגטו וארשה – זהו ציטוט מדבריו, זו האסוציאציה שלו, מי אנחנו שנקום ונגיד שהדברים אינם ברי השוואה.

  שנית, אני חושב שהגיע הזמן לחשוב על מלחמ'ע השנייה במונחים מודרניים כפי שמציע זיגמונט באומן או ברנארד שלינק. לראות את התליין כבן-אדם אינו מפחית מגודל הזוועה, אלא להיפך: קורא לנו לדבר ולחשוב ביתר צניעות.

 18. אייל ניב הגיב:

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1058728.html

  מוקדש לעמית ורועי, המשרתים בצבא שהוא כבר של מישהו אחר.

 19. עמית הגיב:

  כן כן, שמענו שגנבו לנו את הצבא… איש הרבנות הגיע גם לגדוד המילואים שלי עם כוונה להנחיל ללוחמים תודעה יהודית. הוא לא שרד תעסוקה אחת ודי נופנף משם, החוברות מהמודרות והרוח שעושה הרבנות הצבאית לא באמת מחלחלת. אני מכיר יותר קצינים שהורידו את הכיפה בשירות מאשר כאלו שהתחזקו.
  לגבי שאר הויכוח: אנחנו שני קווים מקבילים, אולי קרובים, אבל עדיין מקבילים ולכן לעולם לא ניפגש. בהצלחה לכולם.

 20. דנה הגיב:

  תודה שהעלת את התמונות האילו. כל מה שיש לי לומר

 21. אייל ניב הגיב:

  הטענה שלי היא לא להטיל הכול על הדת והדתיים. להפך. הטענה היא שיש הכשרות מסוגים שונים לשינויים שחלו בפרקטיקות (משפטיות לחילוניים, והלכתיות לדתיים).
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1057768.html

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1058728.html

  הטענה שהצבא הפך לדומיננטי ביותר בקרב הפריפריות והכיפות הסרוגות מתומכת במחקר של יגיל לוי.

 22. מיק הגיב:

  אני מעיד על עצמי כעל אדם עם קיבה חזקה, אבל התמונות האלה עשו לי בחילה.
  לא בגלל הזיקה הגדולה שלי למגן-דוד, אלא בגלל הזיקה הברורה של התמונות (והמציאות) ללאומנות האירופית, שפשוט אי אפשר כבר לכחש.
  אני אובד עצות.
  ואתם?

  וגם, שאלה פתוחה לקהל: אמר כאן שי ב. 'ליל הבדולח', והוציא לי את המילים מהפה. אם היינו היום בגרמניה של ויימר, סביב 1933, באיזה שלב הייתם עושים מעשה? מה הייתם עושים?
  והחשוב מכל, האם לא עברנו כבר את הגבול הזה כאן? (אפרופו נסיון פסילת בל"ד ורע"מ-תע"ל מריצה לבחירות בגל הלאומנות המלחמתית).

 23. אייל אשכול הגיב:

  אייל שלום

  ראשית כל הרשה לי לפתוח שאין מחילה לכנופיות הימין הקיצוני האנטי ציוני בחברון שמציירים מגן דוד על חנויות ובתים של ערבים.
  תושבי חברון וכמה התנחלויות בודדות באיזור ובאיזור שכם עושים שם רע לכל המתיישבים ביהודה ושומרון.

  עם זאת בערך חצי מהתמונות צולמו בכלל ברובע היהודי בעיר ולא על חנויות או בתים של ערבים. ההשוואה שלך פסולה ובזויה מעיקרה ובטח שבטח שאין להשוות מגן דוד שמצוייר בשטח יהודי ומגן דוד שמצוייר על שטח פלשתיני.

  פעילי תעיוש אמינים בערך כמו אחמדניג'אד שאומר שאין לו בעיה עם יהודים או כמו חמאס שאומרים שהם יכירו בישראל בתנאים קיצוניים כאלה או אחרים ומעבר לכך אני מכיר את התמונות האלה היטב כי הייתי בנקודות הללו.

  היות ואין שום ספק שתושבי היישוב היהודי בחברון לא ציוניים בדיוק כמו פעילי תעיוש ובצלם, כל אחד בצד שלו, ההשוואה שלך מיותרת ומבודדת.

  כמו כן אסור שהקומץ הקטן הזה יכפיש את שמם של שאר מתיישבי איו"ש שברובם הם אנשים מדהימים ותאמין או לא ברינציפ לא יעזו דבר שכזה או יפגעו באדם סתם ערבי או לא ולו שלא תיפגע צדקת הדרך שלנו.

  כל מי שקורא לך פה אמיץ מעיד על עצמו שלדעתו מגן דוד וצלב קרס הם ברי השוואה ומכאן שהוא אנטישמי כלפי יהודיים וחולה בשנאה עצמית עמוקה ובזויה. גם לאנשים כאלה אין שום לגיטימציה כמו אלו שתיארת בתמונות.

  אני קורא לך לפני פוסטים דומים שעדיף ולא ייכתבו, לאמת עובדות ולברר כל תמונה באיזו נקודה צולמה שכן הסתמכת על עובדות לא רלוונטיות בחצי מהפוסט (ואני חוזר שוב החצי השני בהחלט מזעזע ובזוי)

 24. אייל ניב הגיב:

  אייל (אשכול), אני חושב שהתגובה אליך תהייה זהה לזו:
  https://eyalniv.wordpress.com/2009/01/25/swastika/#comment-676

  חוץ מזה לדעתי מגן דוד בצירוף מוות לערבים המצויירים בשטח יהודי או פלסטיני (וכל הציורים כאן הם על בתי פלסטינים וחנויותיהם) זה היינו הך. לא כל התמונות כאן מהגדה המערבית, ולא הבנתי את הקשר לתעאיוש.

  (תמיד מגוחך בעיניי איך דווקא האנשים שארץ ישראל יקרה להם קוראים לשטח שממזרח לקו הירוק "יו"ש". הרי הרי יהודה הם רחבים יותר מאלו שכלואים בשטח הזה, שישראל מעולם לא סיפחה, ובתוך שטח "השומרון" יש גם חלקים מהגליל. ההגדרה הזו היא לא נכונה מבחינה גיאוגרפית, ואינה אלא התעקשות סתמית להשתמש במונח עברי, גם אם שגוי, כדי להדיר את הערבים ולהתעלם ממה שמעשה ההתיישבות שלהם הוא באמת – וזה מעשה פוליטי. כמו שהקו הירוק הוא פוליטי, וכמו שהגדה המערבית היא מונח פוליטי (לא גיאוגרפי, בשונה מיהודה ומהשומרון). )

 25. אייל אשכול הגיב:

  אהלן אייל

  השיח הזה של השמאל עם המונח גזענות נמשך כל כך הרבה זמן כבר שזה מתחיל להישמע כמו אמת וזה חורה לי מאוד.

  נלך על קיצון כדי להסביר –
  אפילו ליברמן לא קורא לטרנספר ולשלילת אזרחות מתוך גזענות.
  לא מדובר פה בטרמינולוגיה של "אתה ערבי אז אתה נחות ממני בתור בן אדם" זו תפיסה שאני רוצה להאמין כי פשתה מן העולם.

  מדובר פה בציבור שמהרגע שדרכנו באיזור, בין אם היינו קרובים לריכוז אוכלוסיה שלו או לא (ונח לקיצוניים כאלה או אחרים לטעון כי בהכרח התיישבנו לו באוהל והשתלטנו לו על המקרר מה שאין לו שום אחיזה מהותית במציאות) ניסה להרוג אותנו ולהיפטר מאיתנו בכל מחיר.
  היום לאחר תהליך של שיקום ארוך והתחזקות פשוט אין לציבור הזה סיכוי לבצע את זממו יותר אז לצד המשך הניסיונות הם עברו לפאזה אחרת. הם החליטו להעביר את הדיון לטרמינולוגיה מנוגדת לשלהם כדי לשחק על התודעה שלנו והם הצליחו לעשות זאת בגאונות מרשימה. אני אסביר:

  אני בטוח שפגשת הרבה מאוד אנשים אחרים לגמרי, גם אני, אחד על אחד אני מכיר הרבה אנשים מאוד חברותיים, אבל אני מודע לעובדה שרוב אותם אנשים חברותיים איתי אחד על אחד לא יהססו לנצל את ההזדמנות אם תקרה בדרכם להרוג אותי.

  אלה לא אשליות, זה עניין של מנטליות.
  גם נגד המונח הזה קל לקיצוניים מהשמאל להשתלח כי זה נוגד את המנטליות שלהם.
  יש מונח בפסיכולוגיה שנקרא השלכה "פרוג'קשן" ובו כל אדם רואה באדם שמולו את התכונות שלו, ולא מסוגל להאמין שהאדם שמולו מסוגל לחשוב אחרת ממנו בבסיס. כמו שאם תבוא לרופא עם צילום ניורולוג יראה בעיה בראש, קרדיולוג יראה בעיה בלב וכ"ו.
  וזה מה שפלשתינים עושים היום.

  אני יודע שאתה לא תסכים איתי, לצערי אבל ראיתי מספיק דברים שהעבירו אותי בדיוק מהנקודה שבה אתה נמצא לנקודה שבה אני נמצא וזה לא היה תהליך קל או קצר בכלל.

  בשורה התחתונה, הם הצליחו לגרום לחלקים נכבדים מאוד מהחברה הישראלית להאמין ששורשי הסכסוך הזה מקורם באדמה ועתיד כלכלי ומכאן יצרו שיח של "שלום דורש ויתור על הגדה וירושלים"
  אבל תאמין לי שאם היינו מנטרלים להם את כל היכולת לטעון לכך ע"י ויתור של כל הדברים האלה דבר לא היה משתנה ואז רק היה נחשף הטיעון האמיתי שהוא הפונדמנטליזם המוסלמי ששולט בנרטיב הפלשתיני.

  יש הרבה הוכחות לכך אך זה לא הזמן והמקום.

 26. הפשיזם לא יעבור!!!!!!!!! הגיב:

  יישר-כח לאייל ניב!

  הלאומנות הימנית הקיצונית, הגזענות והפשיזם היהודי-ישראלי הנתעבים פושים בארץ כאש בשדה קוצים, במיוחד לאחר הטבח הנורא , רצח-העם ופשעי המלחמה שבוצעו בפלסטינים, בגיא ההריגה ברצועת עזה!

  הפשיזם היהודי-ישראלי הנתעב לא יעבור!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. אייל ניב הגיב:

  אייל אשכול,
  גזענות איננה רק תורת הגזע. גזענות היא מונח שכולל גם לאומנות ואתניסיטי (אפלייה על רקע דת, לאום, אתנו-לשוני וכו'). זה לא חייב לומר שאתה נחות בתורה ביולוגית, בעיקר משום שיותר קשה להוכיחה (לא בגלל שהתפיסה לא קיימת). חוקרים רבים (חוקרי תרבות, אנתרופולוגים, סוציולוגים, חוקרי תקשורת וכו') מראים שיש מחשבה של רומנטיות ונחשלות ביחד כלפי הערבים, ושל עליונות היהודים (הראש היהודי כממציא, היהודים כעם מוצלח במיוחד וכו'). מתוך אלו מגרדים את האידיאולוגיה, אבל ברוב העולם לומדים גזענות מתוך פרקטיקה של אפלייה (מוסדית וחברתית) על בסיס התוצאות.

  קרא "גזענות בישראל" למשל (לקט מאמרים שיצא באחרונה, ויש שם דיונים מרתקים וחילוקי דיעות).

  אינני יודע מהיכן אתה לוקח את ה"עניין של מנטליות" או "פונדמנטליזם כשולט בשיח" אבל הוא בטח לא נשען על מחקר רציני, כי רוב החברה הפלסטינית, איננה פונדמנטליסטית, ובטח שלא בתוך ישראל. זה אולי פרוג'קשן של המנטליות שלך, והקשר שלך להיסטוריה/דת. זה יותר דיעות קדומות מתימוכין סוציולוגי או אנתרופולוגי. לכל היותר זה של מזרחנים, שזה מקצוע בעייתי בפני עצמו. אתה טוען שהם לא מאמינים בשלום (למרות שרובם מאמינים ופועלים לדו קיום ולא למלחמה) ואילו אתה תעדיף להקשיב למי שאתה רוצה ולפחד. זו נבואה שמגשימה את עצמה, משום שככול שנמשיך לא להאמין, עם הזמן זה הופך ליריבות אמיתית. נגיד אתה ואני מסוכסכים, אבל אתה רוצה להשלים איתי, למרות ה-30% כעס. אם אני מסתכל רק על ה-30% כעס, אני אמשיך ללכלך עליך ולפגוע בך, ובסוף באמת לא תרצה להשלים.

 28. רונן ברוך הגיב:

  תודה.

  אכן, לא שנאה עצמית. אלא נסיון אמיץ להבין את המצב. מה הסמל הזה מסמל עבור הפלסטינים. איך מישהו מנכס לעצמו סמל לאומי, והופך אותו לסמל של שנאה. מלבד אי אכיפת החוק בנוגע לאלימות וההשחתה שבמעשים המתוארים בתמונות, גם כאשר מדובר בגרפיטי שאינו כולל השחתה (כן, סוג של אוקסימורון) – יש בזה מן הביזוי לסמל המדינה, וניכוסו לצורך ביטוי שנאה. יש חוק נגד ביזוי סמלי המדינה: http://tinyurl.com/DegelLaw

  לכן פוסט זה חשוב. כדי שנבין שאם נתעלם, זה ימשיך ויעשה, בשמינו, אם נרצה או לא נרצה לעמוד מאחורי האמירה. מכיוון שכך נתפסת המדינה ואזרחיה בשטחים, ומכיוון שלא נעשה מאמץ אמיתי להפסיק את זה.

  אגב, מחיקת הערבית מהשלטים… זה הזכיר לי תמונה שצילמתי לפני שנה וחצי: http://farm2.static.flickr.com/1327/542473190_f79524fd13.jpg

  מצער, ששני הצדדים משתמשים בשפה הכוחנית והמבטלת, בלי להבין כמה אנחנו דומים אחד לשני.

 29. מעין הגיב:

  אייל, הפוסט ששנאת לכתוב, הפוסט ששנאתי לקרוא. הוא אמיץ ביותר ומכאיב בכנותו. המציאות הישראלית והתודעה הציבורית האלימה ורוויית צימאון הדם לא שייכת לצערי ל"קומץ" קיצונים כמו שאוהבים לכתוב וללהג, היא נחלתו של אחוז גבוה ביותר במדינה העגומה הזו. האמת קשה וצריכה להיאמר. מדינה שכובשת 41 שנה אינה יכולה להיות מדינה כשאר המדינות. האלימות זועקת מכל פינה והגזענות כאן אינה שונה מכל גזענות אחרת. האלימות כלפי עם אחר אינה שונה. האדישות המלווה מצור, הרעבה ורצח אינה ביטוי לכעס הישראלי על טילי קסאם או גראד. היא ביטוי לקהות חושים ולתאוות נקם עיוורת. חוסר המחשבה ושיתוף הפעולה של "העם" זהים לשיתוף פעולה עם משטרים רצחניים. כשיגיע היום בו נישאל כולנו מה עשינו בשביל למנוע, למה שתקנו על הרצח, תוכל לפחות להגיד שלא שתקת. אולי, יום אחד, גם בכל ישראלי ינעצו מבטים ויחשבו איפה אבא שלו היה בצבא כשטבחו בעם הפלשתינאי. לפחות ידעו איפה אתה היית. זה כמובן אם לא יתחזק כאן הכיוון הליברמני וכולנו נגורש מהמדינה בשל "חוסר נאמנות".
  כל הכבוד על הפוסט הזה וגם על כל הפוסטים האחרים עליהם לא הגבתי. אולי תשלח קישור והוא יופיע בעוד אתרים כדוגמת אסופת הלינקים של חד"ש או אתר מגזין הכיבוש? זה נראה לי חשוב להגביר את החשיפה שלו והם תמיד "שמחים" להוסיף הפניות. היום פורסמו תמונות של "הכשרון האמנותי" שהפגינו חיילי צה"ל אשר השאירו כתובות וציורים בבתים (אלה שנשארו עומדים) בעזה. כמו לדוגמא ציור של קבר, כתובות נאצה מצמררות ועוד מזכרות מחיילים נאמנים בצבא הכיבוש. ישר כוח. קריאת הדברים שלך בימי המלחמה ואחריהם במיוחד אמנם לא משנה את המציאות, אבל בהחלט מעניקה לי הרבה ועל כך אני מודה לך, באמת.

 30. אייל אשכול הגיב:

  אהלן אייל

  אפלייה על כל רקע שאינו קשור לגזע היא לא גזענות נקודה.
  לאום זה לא גזע.
  אי אפשר לקחת מונח, לכבס אותו ולהתאים אותו לצרכיך זה פשוט לא עובד כך, וזה שמלמדים היום בטרמינולוגיה כזאת עדיין לא הופך אותה לנכונה.

  ב. אתה אומר שאני בטוח לא נשען על מחקר רציני ובאותה נשימה קורא למזרחנות "מקצוע בעייתי".
  מזרחנות היא מכלול של למידת ההיסטוריה של המזרח התיכון ואנתרופולוגיה של התרבויות בה לאורך מאות שנים ועד ימינו כך שבהחלט מדובר במחקר רציני. מה גם שאיני מסתמך על כך בלבד יצא לי לפגוש מספר לא מבוטל של ערבים ופלשתינים מרקע דתי יותר ופחות ורובם המוחלט אמרו לי את אותם דברים.
  "יש לנו סבלנות… נעשה איתך שלום היום כי היום אתה חזק ועוד 30 שנה כשלא תראה את זה מגיע כולנו נקום עליך"
  בחלק מהמקרים ובהתאם לסיטואציה הדברים אפילו נאמרו בחיוך על כוס קפה!
  מזעזע אבל אני לא משקר לך או ממציא דברים.

  המנטליות והחינוך שלך פשוט לא מסוגלים לעכל מנטליות וחינוך כמו של המוסלמים. (ושים לב שאני מקפיד לומר מוסלמים ולא ערבים כי ערבים נוצרים שונים מהותית מהערבים המוסלמים למרות שהם חולקים תרבות לאומית בסיסית משותפת, ובהתאם הם סבלו וסובלים עד היום מהאיסלם יותר מאיתנו אפילו ובעיקר הפלשתינים הנוצרים)
  אבל עצם העובדה שבמקום להגיד אני לא מסוגל להבין את המנטליות שכה שונה ואפילו הפוכה לגמרי משלי אבל זו המציאות אתה מעדיף פשוט לחיות בהכחשה, זה לא מביא לך כבוד כי אם מוריד מהרצינות שלך ומציב אותך בסכנה קיומית.

  אני גם יכול להגיד – כל מי שאומר על שבט הזולו שהם פרימיטיביים חיים ערומים בג'ונגל וצדים עם חניתות במקום לקנות בסופר הוא גזען ומשוגע הרי לא יכולים להיות דברים כאלה היום בעולם שכבר מתקדם ומתורבת.
  אז זה יהפוך את זה לנכון?

  לצורך העניין עצם ההשלכה הזאת שאתה עושה היא גזענות בפני עצמה שכן אתה אומר: "הוא גזען כי הוא מייחס לאנשים האלה תכונות לא תרבותיות כשלא יכול להיות שהם כאלה"
  אבל מי אמר שהתרבות שלך היא התרבות היחידה או שהיא "מתורבתת" יותר מאחרות? כל אחד ודרכו הוא.
  ודרך האיסלאם בוא נאמר – מורכבת…

  אין ברירה ידידי, עליך להסתכל יותר לעומק, חקור בעצמך אם אתה לא מאמין לי. אתה צריך לעמוד באיזה כפר ערבי כזבוב על הקיר, לא בסלון של מארח כלשהו, הרי התנהגותו של כל מארח משתנה בהתאם לאורח. אתה צריך לעמוד בצד ולצפות בהתנהלות חיים רגילה
  שלהם. אתה תקבל הרבה תובנות חדשות תאמין לי.

  לכן לגבי מה שאמרת על המשקל שכעס מקבל ברצון לפתור סכסוכים אתה צודק 100% – רק לא בהקשר של הסכסוך הזה.

  אייל

 31. אייל ניב הגיב:

  אייל אשכול,
  אם תכתוב "נקודה" זה לא יהפוך חד-משמעי. יש דיונים רבים בקרב כל הפילוסופים והאקדמאים בנושא הגזענות, ואם כבר יש נטייה זה לקבל את זה שפרקטיקות המפלות בין קבוצות אנשים על סמך דימיון כמו-ביולוגי (למשל, נוטים לייחס גזע לצבע עור, ולא לצבע עיניים או קומה). אתניות היא בהחלט גורם הקשור בתופעה. הגענות נמדדת בתוצאות, בהתבטאויות ופרקטיקות (לדוגמה, איש לא אומר שהיספאנים הם עם נחות, או אפילו גזע, ועדיין אם אנשים מסרבים לגור לידם, או לא רוצים לשכור את שירותיהם, בגלל שהם מניחים תכונות מסוימות, זאת גזענות).

  ויותר מכך, על היהודים היום כבר לא אומרים דברים שאפשר לפרש כ"תורת-גזע", (והיהודים הם אפילו בכלל לא "גזע"), כך שאם אפליה לרעת היהודים (באירופה) בגלל דתם היא גזענות (הרי שגם אפליה לטובת היהודים (בארץ) בגלל דתם היא גזענות.

 32. אייל אשכול הגיב:

  אייל

  טוב צ'מע.. תאכלס אפשר להתפלסף על כל נושא שבעולם מהיום ועד מחר כך, לטעמי זה הרבה יותר פלצני מאינטלקטואלי וגורם נזק להרבה שנים של מדע ומחקר, מכבס משמעויות וטוחן מים.

  אבל זה לא קריטי, זה לא משנה את העיקר במה שאמרתי.

 33. miko הגיב:

  אז ככה נכון שיש ויש אבל רוב היוהודים לא עושים את זה והאלו שעושים את זה לפחות הם לא מתפוצצים כמו מחבלים או משהו אלא עושים את זה במחאה כזאת כמו כן לא שדדנו כלום ולא שרפנו אז מה כמה גרפיתי לא נורא שידעו מי הבעל בית חבל עם היה לי כח הייתי מעלה כמה תמונות מהפיגועים שהם עושים או כמה לינצ'ים שהם עשו –בושה — איפה הציונות נעלמה –לך תצביע חמאס או מרץ או חדש –פשוט גואל נפש –יחי מדינת יהודים נקייה בלי ערבים ובלי שמאלנים מגעילים –ליברמן לשלטון..

 34. רגיש בקצה הגיב:

  הבל ורעות רוח.
  הערכות השב"כ (לא בדיוק מחביבי מועצת יו"ש) מדברות על כ- 1000 יהודים בשטחים שאינם מכירים במדינת ישראל וחוקיה. כלומר,מתוך 250,000 יהודים בשטחים, מדובר על כ-0.5% (עיגלתי כלפי מעלה).בקיצור,עשית הכללה גסה ומכוערת.האם כל השמאל הישראלי,כולו ממפלגת העבודה ועד השוליים הקיצוניים,כולו אודי אדיב?
  אני מקווה בשבילכם שלא.
  המעניין הוא שאין לך בעיה להשוות יהודים לנאצים,אבל ערבים? חס ושלום, הם רק נלחמים בכובש.

 35. חברוני הגיב:

  דרעכ-בק

 36. פינגבאק: מה ניתן ללמוד מן הבחירות על הערבים ועל היהודים? « אמת מארץ ישראל

 37. פינגבאק: הסיפור שאינו נלמד: שלום מדומיין - שיח מלחמה « אמת מארץ ישראל

 38. פינגבאק: מיתוס הרוע והמיתולוגיה הישראלית « הזהרו בקריאת ספרי בריאות. אתם עלולים למות מטעות דפוס.

 39. zeevveez הגיב:

  הכתבה "סוחבת" לכיוון אחד, פשטני, שמוכר מזה שנים רבות. ה"חידוש" שבה הוא בריכוז של כל כך הרבה ממצאים בכתבה אחת. על מנת להוסיף עומק ומורכבות ליחסים שבין המגן דוד לצלב הקרס אני מציע לקחת בחשבון שצורת המגן דוד, הנקראת באסלם "חותם שלמה", היא צורה מקודשת בעיניהם. היא מופיעה במסגדים רבים לאין ספור ברחבי העולם המוסלמי מאז תחילת האסלם ועד לימינו אלה.
  בנוסף שני סמלים אלה הופיעו יחד במאה הרביעית לספירה בבית הכנסת בכפר נחום – כך שיכול להיות שצלב הקרס היה באיזה שהוא שלב סמל יהודי.
  כמו כן ראוי לזכור כי סמל צלב הקרס במקורו ההינדי הוא סמל למזל טוב ולשפע.
  סמלים עתיקים אלה ודומיהם מקבלים לאורך ההיסטוריה פירושים שונים ואף מנוגדים, ואין להם משמעות אחת אובייקטיבית. הם מעידים על המשתמש בהם יותר מאשר על עצמם, בין אם המשתמש בהם הוא פשיסט ישראלי, ובין אם המשתמש בהם הוא זה שמתנגד לו.

 40. פינגבאק: ל”ג בעומר בחברון « אמת מארץ ישראל

 41. עודד גלעד הגיב:

  זה פוסט מצויין, רק הייתי מתחיל אותו באיזה סוג של חמלה הומאנית, כדי לאפשר גם לקוראים לאומניים להסתכל על זה כעל טרגדיה של צודקים, ולא כסיפור של טובים מול רעים. חמלה כזו אפשר לבטא אם מזכירים שהאנטישמים בכלל והנאצים בפרט הם המניעים העיקריים של התנועה הציונית המודרנית. הם לימדו אותנו לפחד מבני אדם, הם לימדו אותנו שונות ושנאה, הם חינכו אותנו שקו המבדיל בין טובים ורעים חופף לקו המבדיל בין גזעים ולאומים. והנה, נכון, לא כל היהודים, לא כל המתנחלים, לא כל הציונים ולא כל החיילים – אבל הנה התפוח הרקוב במיוחד הפנים את התורה ההיטלראית ומדגים לנו כמה התפוח הלאומני לא נופל רחוק מהעץ הגזעני, ואיך שנאה ואלימות מתגלגלים במורד ההיסטוריה מעם לעם, מדור לדור. התשובה והתקווה היחידה שאני מכיר היא הומאניזם גלובלי, לא פחות.

 42. פינגבאק: מיקומה של האנטישמיות « אמת מארץ ישראל

 43. הדסה הגיב:

  זו ממש דמגוגיה…
  אתם מוציאים ומפרסמים(אבנר..) סירטון שלא מייצג את המציאות…
  מזעזע שיש מאיתנו כאלה שמתנהגים בצורה כזו אך יש לזכור שהפגיעה שלהם בנו כה גדולה (אני זוכרת שנים בחברון של יידוי אבנים.. שהיינו עוברים במקומות מסויימים ומורידים את הראש בתוך האוטו כדי לא להפגע וראינו את הצבא שלא יכל להשתלט(בתוך שטח ישראלי..)..
  ואת כל הכתובות בערבית הקוראות להשמדת עמינו אתם לא מפרסמים…
  אז חלילה לנו להדמות להם..
  אבל אל תציגו את מעט הגרפטי כדי להצביע על מציאות.
  הסרט שצולם אינו- אינו- אינו- מאפיין את הציבור והשיגרה בחברון..
  ומי שלא מאמין.. שילך לבדוק בסתם יום של חול.
  סובלנות זה לא רק כלפי עם עוין- אותו אתם הופכים למסכן…
  קודם סובלנות מבית.(לציבור ולא לכנופיות של קיצוניים)
  עצוב.

 44. אייל ניב הגיב:

  הקוזק הנגזל.
  תמונות מהרמדאן האחרון ברחוב השוהדא בחברון.

 45. ידיד הגיב:

  בפרעות הימין זה נגמר בגרפיטי…
  להזכיר לכם את פרעות תרפ"ת?

 46. פינגבאק: שיח’ ג’ראח – הצצה מבפנים « אמת מארץ ישראל

 47. פינגבאק: כך הפכתי לשמאלני קיצוני פוסט ציוני שונא עצמו ועמו (1) « כבשה שחורה

 48. מרד הרקליוס 613 הגיב:

  חלק מהתגובות פה כל כך הזויות ומלאות ברגשות בושה והרס עצמי שזה פשוט לא יאמן. עצם ההצגה של החזרה היהודית ליהודה ושומרון ולירושלים בירתנו אחרי 19 שנה של כיבוש ערבי עליה
  ככיבוש זר היא שקר גס ומכוער. מה עם הישוב היהודי שהתקיים בשכם, חברון, מתחם שמעון הצדיק, עזה, ועוד רבים אחרים הרבה לפני קום המדינה ותושביו היהודים הוגלו ממנו בפרעות ברבריים על ידי חבריהם/שכניהם הערבים? למה ליהודים אין זכות לגור ביהודה ושומרון??? דרך אגב לתם שמאמין שהערבים השתנו ונהיו צדיקים מאז הפרעות בתרפ"ט וכנראה ששכח את טבח הדסה, הפדיונים, האמהות ששולחות את ילדהם להתאבד עם מסר של שלום, את תוכניות המיקי מאוס השהיד הנלחם בכובש הציוני החביבות על ילדי הפלסטינים שוחרי השלום, את הקסאמים על שדרות,את הלינץ ברמאללה, את דור העתיד של הפיליסטינים שמתמלא הערצה לפוסטרי השהידים ברחובות שכם… להמשיך?
  בינתיים שמאלנים מלאי שנאה עצמית לא ראיתי ישוב אחד ביהודה ושומרון שיושב על כפר ערבי ואתם מעיזים להכתים אוכלוסיה שלמה בעוד אתם יושבים במגדל השן שלכם על אדמות של כפרים שנכבשו ב 48 (ונכבשו בצדק יש לומר) ומעיזים להטיף מוסר על כיבוש שקרי שאינו קיים?! מה אתם בכלל עושים בארץ הזאת??? מה הקשר שלכם לארץ ישראל??? לעם היהודי??? למה לאורך דורות מאז דיכוי וגלות העם היהודי מארצו יהודים היו צרכים לבכות ולחלום על היום שבו ישובו לארצם ואתם יורקים לזכות הזאת בפרצוף ועוד
  קוראים לעצמכם יהודים. אנחנו שלא כמו מרבית הפיליסטינים, לא היגרנו לפה כדי לבנות מסילות ברזל לפני מלחמת העולם הראשונה ולא היגרנו לפה ממדינות ערב כדי לחפש עבודה או כי זה נוח. אנחנו פה כי זה הבית היחיד שלנו בעולם כולו. ואתם לכו תעשו את הנזק שלכם לעמים אחרים.

 49. פינגבאק: The location of Anti-Semitism « Truth from Eretz Yisrael

 50. פינגבאק: מוות לערבים: כך מנסה ישראל לזרז את סופו של הפלסטיני הממוצע « אמת מארץ ישראל

 51. Eyal Niv הגיב:

  שני כלי רכב הוצתו בכפר פלסטיני, על אחד נכתב "תג מחיר"
  אירוע זה מצטרף להצתה דומה שאירעה השבוע בכפר חווארה, הסמוך לשכם. ביום רביעי לפנות בוקר הגיעו אלמונים וריססו על מסגד הנמצא במרכז הכפר מגן דוד ולצדו הכיתוב "מוחמד". במקום אחר בכפר רוססה הכתובת "ברוך שלא עשני גוי". בנוסף, הוצתו שני כלי רכב בנקודה אחרת בכפר. האלמונים נמלטו ולא נתפסו.

 52. גל הגיב:

  תגידו לי אתם נפלתם על הראש???
  מה אתם מעזים להשוות בין צלב קרס למגן דוד ויהודים לנאצים???

  קיצוניים יש בכל מקום. גם אצלנו לא חסר מטומטימים, אבל להבדיל, זאת לא מדיניות שהמדינה דוגלת בה, אלא מגנה אותה, וגם רוב הציבור מגנה אותה.
  אנו לא מבצעים רצח עם שיטתי ולא שולחים אף אחד לתאי גזים.
  אנו מנהלים מלחמה שכל מדינה אחרת שהייתה מנהלת אותה התוצאות היו יותר גרועות. אבל זה בכלל לא רלוונטי אם איך שהמאבק הישראלי פלסטיני מתנהל, אם בצורה מוצדקת או לא.
  העובדה שיש אנשים בצד שלנו שצריך לשלוח לכלא לא נותנת שום לגיטימציה להשוואה בין המגן דוד לצלב הקרס.

 53. פינגבאק: אוי לא, הוא רצח ערבים! « אמת מארץ ישראל

 54. פינגבאק: מפלגת העבודה מודה: כהנא צדק « אמת מארץ ישראל

 55. פינגבאק: השתלטות « אמת מארץ ישראל

 56. פינגבאק: להד"מ / מואדיב | קוראים כותבים

 57. פינגבאק: Oh no! He killed Arabs… « Truth from Eretz Yisrael

 58. פינגבאק: ביקורי תלמידים בחברון? כן, בוודאי! | נועם לסטר

 59. פינגבאק: ביקורי תלמידים בחברון. במרתפי השב"כ בפתח תקווה « מבט אישי

 60. עדן. הגיב:

  אתם נוראיים.איך אתם מעזים להשוות את זה לשואה בכלל?
  אל תתייפיפו,זו מדינה ליהודים.עם כל הכבוד,הם יכולים למצוא להם מדינה משלהם עם כל המדינות הערביות המקיפות אותנו.ואם הם בכל זאת נשארים כאן,שלפחות יהיו בשקט ולא ינסו להרוג אותנו.

  נ.ב.
  סניה תעשה לי ילד!

 61. Avraham הגיב:

  מגן דויד זה סמל לאומי,לא דתי. נכון שהוא נלקח מהתנ"ך,אבל אין לו שימוש בדת והוא הסמל של העם היהודי כעם,ולא כדת.
  יותר מזה, זה שחבורת קיצונים דתיים שלא מאמינים במדינה משתמשים בסמל שלה לרעה לא אומר שישר צריך להתחמם לך התחת ולהתחיל עם ההשוואות לנאצים או ניאו-נאצים.
  כן צריך לפעול נגדם,וכן צריך לפעול על מנת שימצו איתם את הדין,אבל צריך בו זמנית לקחת דברים בפרופורציה ולהתחשב גם ברגשות של אלה שהפגיעה של הנאצים בהם הייתה קצת יותר מגרפיטי על חנות או בית כנסת,ככה,בקטנה.

 62. Avraham הגיב:

  אגב,אייל,חמוד,תחקור ותלמד קצת ותראה שהיהודים הם כן עם ולא דת.
  כן כן,מזרחים ואשכנזים כאחד חולקים גנים משותפים ואב קדמון משותף שמקורו במזרח התיכון.
  לא סתם זה "בית לאומי לעם היהודי".

  אני אפנה אותך לערך שכנראה פיספסת בויקי האנגלית:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Genetic_studies_on_Jews
  ולפני שיבואו כל המתנשאים והפלצפנים שיטענו שויקיפדיה אינה מקור שניתן לסמוך עליו,שימו לב שמדובר בערך מכובד,רציני,שנכתב על ידי מספר רב של מבינים בדבר ומבוסס על כ52 מקורות שונים.
  ולאלה שאין להם כוח לקרוא את הערך כולו:

  Y DNA studies show various lineages of modern Jewish populations. However, most of these have a common paternal genetic heritage that dates back to an old population whose members parted and followed different migration paths. These discoveries trace the paternal lineage of ancestors of Jews in the Middle East."

  יותר מזה,ההגדרה של יהודים על פי ויקי-אנגלית:
  Jews, known as the Jewish people, are a nation and ethnoreligious group originating in the Israelites or Hebrews of the Ancient Near East

  והיהדות היא:
  Judaism is the "religion, philosophy, and way of life" of the Jewish people

  כמובן שגם ויקיפדיה העברית מסכימה ש:

  "יהודים הם קבוצה אתנית שמית שמקורה בתושבי ארץ ישראל במחצית הראשונה של האלף הראשון שלפני הספירה"
  קבוצה אתנית שמית,בעלת היסטוריה,שפה ומוצא משותפים ואף דת משותפת..
  כן,לדעתי זה עם.

 63. ניב הגיב:

  יטמבל מה הקשר תמונה של סניה?מה התמונה האחרונה לא קשורה לפוסט
  הנה הבלוג שלו בכללhttp://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=167524&blogcode=12098395
  תוריד מהר מאוד את התמונה כי את יתבעו אותך על זה

 64. מישהו הגיב:

  הטמטום השמאלני…
  אגב, כדאי שתוריד את התמונה בסוף, זה בן אדם שיכול להוציא אותך חסר כל.

 65. ישראל הגיב:

  עלובי נפש … הטמטום השמאלני כאן באמת חוגג… והתמונה בסוף עדיך שתורידי אותה זה אחלה בנאדם היחיד שאני יכול להשוות כאן לנאצי זה אתה אייל,מכפיש ומסיט ועוד נגד עמך שלך שכל טענותיך הם דברי הבל שאת מוצא מיעוטים שקיימים בכל עם ומכליל..

 66. הגעתי הנה במקרה בחיפוש אחר משהו אחר
  לעופר שלפני 3 שנים כתב את הקטע הלא מלומד
  …חשוב להשוות את משטר הכיבוש הישראלי למשטר הנאציזם. לא רק בכדי להבין יותר טוב את התהליך בארץ, אלא, כפי שרועי מציין, בכדי להראות שהנאציזם לא התנהל 'על פלנטה אחרת'
  …. אני רוצה להשיב שאסור לערוך את ההשואה הזו, כי בני משפחתי [ וכל האנשים שאני חוקרת ויודעת עליהם לא נלחמו בגרמנים , לא הרגו אותם ולא כלום , הם היו אזרחים שלווים עד שרצחו אותם בגז. הסכסוך ביניננו לבין הערבים הוא סכסוך לאומי, ושני הצדדים מכים זה בזה
  ….

  ראשית, ההשוואה מקובלת בשיח המיין-סטרים בעולם,
  זוהי השוואה מתבקשת, ואין בכוחה של 'הסברה ישראלית' בכדי לשנות זאת. כדאי להתחיל להתיחס ברצינות ..
  לא אדוני הנכבד ההשוואה זו נישאת בעיקר בידי אנשים שוללי שואה ף או נאצים לשעבר שמנקים את מצפןנם על ידי ההשואה כביכול זו.שאין לה שחר, אין חוקים בארף הזו שאומרים שהערבים צריכים לחיות במקומות מנותקים , אין תוכנית השמדה ואתה פשוט טועה. אני מסכימה עמך שיש מתפרעים חסרי מצפון, והם פושעים שצריך לעצור , לשפוט ולהעניש על פי החוקים .
  ואשר לכותב הבלוג … מה אומר ומה אדבר, למד קצת היסטוריה, לפני שאתה כותב טעויות שכאלו .
  מרים

 67. Eyal הגיב:

  והנה עוד אחת: תמונה שצולמה אתמול בשיעור דיני נזיקין, שם ליד שמה של תלמידה אחת ברשימת הנוכחות נכתב "שמאל החוצה" – ושוב: מגן דוד. אני שואל שוב: מה תפקידו של המגן-דוד כאן?

 68. מוריה פרידמן שריר הגיב:

  בהתחלה נבהלתי והסתרתי את פרטי, אח"כ כתבתי על זה פוסט. http://saloona.co.il/blog/%D7%A9%D7%9E%D7%90%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A6%D7%94/?ref=hpc

 69. Eyal הגיב:

  תודה מוריה!
  מקווה שיצאת מחוזקת מהסיפור, ושלכולנו יהיה הכוח להתמודד עם זה בעוצמה ולא בפחד כשזה קורה. שנדע לנער את אלמנט ההפתעה ולעמוד מול הכיתה, למשל, ולומר: "מישהו בחדר הזה הוא גם פחדן וגם לא ראוי לשרת את שלטון החוק. הוא/היא כתבו שמאלנים החוצה, ולא שזה ממש ברור מה זה החוצה, או איך החליטו שאני היחידה, וגם לא ממש ברור למה האחרים שותקים על כך – אבל זה מספיק לנו כדי להבין שזה אדם שיש לו מעט מאוד הבנה – ולא כל שכן מחויבות – בעניין זכויות האזרח והדמוקרטיה. את/ה לא ראוי/ה בעיניי להיות משפטן/ית, ואם היה לך האומץ היית לפחות מזדהה ועומד מאחורי דבריך. אבל נראה שלעולם תישאר/י איש קטן, צר אופקים וכוחני, שלא יכול לסבול אנשים שחושבים אחרת ממך. אני יכולה רק לקוות שתדע/י למצוא את הדרך החוצה ממערכת המשפט והצדק בעצמך".
  בסולידריות, אייל.

 70. אלעד הגיב:

  אייל, היא לא רק חושבת אחרת ממנו, היא מקעקעת את זכותו לחיות ב/עם מדינה משלו (משלו!). זכות שקיבלו מאות קבוצות/מדינות בעולם עם שום כלום יחודי/ספרבילי במורשתם. אולי נתחיל לקעקע מדינות אחרות? אולי תצטרפו לאו"ם לועדה מיוחדת לקיעקוע מדינות?

  זכותכם לחשוב כך, אולם אנא, בצעו את הניסוי בבני אדם (שעבורו צריך לקבל אישור הלסינקי) על עמים אחרים. אנו איננו רוצים להתנסות בשאלה יקרה למיעוט יהודי במדינה בה הרוב מוסלמים. אתה יכול להתנסות בכך בלעדינו, אם תעבור עם קבוצה מייצגת למדינה מוסלמית מעין זו, שם יש רוב מוסלמי. נסה את אירן. אנו נישאר כאן כקבוצת ביקורת.

  אתם מאמינים בזכותם של אויבים שמצהירים על כוונותיהם להרוג בנו, לקבל את ההזדמנות להרוג בנו.

  לעניין עצמו. ההשוואה לצלב קרס מעידה על נחיתות של יכולת המחשבה. לא כל אסוציאציה מעידה על קשר, ודאי שהבאתה אינה מעידה על תבונה. להזכירך, הנאצים שרפו אנשים בקבוצות על פי תוכנית חיסול שנועדה לנקות את אירופה, ניהלו לוחות זמנים וסדר יום להעלאתם לרכבות למשרפות, הגדירו את תכונותיהם כנחותים באדם. זה כמו שיש קשר בין פיל לפרפר בגלל ששניהם מתנועעים. זה הקשר שמצאת בין שני פרטים, ששניהם מוסיפים סמל לחתימתם, בין רבים אחרים שעושים זאת, כמו לוגו חברה?

  בא לי נורא להוסיף – איזו קללה עסיסית. אבל אתה ילד שנשבה, כמו קבוצתך, במעין תיאוריה אסתטית עילאית, שמוצאת ביטוי קיומי רק בפובליציסטיקה. כשתצליח ליישם את זה על המאבק בין פקיסטן להודו, אנא התקשר אלינו. עבה את הרזומה שלך לפני שאתה שולח אותנו למשרפות.

 71. שונא ערבים יחייה הגיב:

  אני שונא ערבים וזהו בייייי

 72. חיים הגיב:

  אני חוזר עכשיו מברלין , ביקרתי במוזיאון היהודי ובאחת מהתחנות במוזיאון שמעתי באוזניות את הסיפור הבא:
  משפחה יהודית מפראג הגרה לגרמניה לאחר כמה שנים בגרמניה היא שלחה את אבי המשפחה לישראל לבדוק אפשרויות עליה , לאחר כמה שבועות הם קיבלו ממנו מכתב בו היה כתוב "המגורש הפך מגרש וצלב הקרס התעקל ונהיה מגן דוד" . אם אני לא טועה זה בתחנה מספר 146 . רבותי כמה שזה נכון ועצוב. ועוד לשמוע את זה במוזיאון היהודי . צמרמורת. אני לא מכיר את הבלוג הזה כננסתי לכאן לאחר שחיפשתי את הסיפור הזה ב google , לא מצאתי.
  אבל אין מילים על התמונות האלה , חזק ואמץ.

 73. parot2016 הגיב:

  פוסט מעולה וחשוב!

 74. פורטונה הגיב:

  ועוד משהו…אין פעולת מחיקה. עיריות כמו תל אביב וירושלים היו אמורות למחוק, להציב מצלמות, להעמיד לדין. אלו העומדים מהצד. רק אתמול ראיתי על שלט הסבר בכניסה לשער יפו ונדליזים על ההסבר בערבית ומגן דויד מתחתיו. במקום בו עוברים אלפים כל יום. דקה מבניין העיריה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s