עשו זאת בעצמכם: האם ליברמן פשיסט?

החליטו בעצמכם מה לליברמניזם ולפשיזם. להלן עיקר הפשיזם (מויקיפדיה) והליבמרניזם (מאתר ישראל ביתנו):
תגיד את זה שוב נראה אותךמוסוליני הקודם

המדינה

פשיזם: ערך עליון – קיימים רצון לאומי ומטרות לאומיות שהמדינה דואגת לקיומם. לפיכך יש למדינה ערך נוסף לערכם של הפרטים המרכיבים אותה. המדינה הפשיסטית היא חזות הכול והיא הדואגת גם לפרטים. הפרטים במדינה מעניקים לה את חירותם מרצון. (כמובן שיש גם סנקציות כלפי מי שלא מגלה רצון לציית למדיניות הממשלה). ליברמניזם: יש להבטיח נאמנות למדינה (קרי, למדינה יש קיום בפני עצמה) ולעקרונותיה (מהם? בטח לא דמוקרטיה ושוויון מלא). זה לא נכון שהמדינה היא רק אוסף האנשים, המדינה היא יותר מכך, היא גוף שצריך להיות נאמן אליו, ולא להפך. יש לדרוש מהפרטים לשרת את המדינה מרצון, ולהעניש את אלו שלא.

המנהיג

פשיזם: מגיע לשלטון בזכות תכונותיו המיוחדות והוא מורם מעם. אין שוויון בין בני האדם, כי לא כל בני האדם נולדו שווים ולפיכך ישנם אנשים שנולדו לעבוד את המדינה וישנם הללו שנועדו להנהיג. "לא ייתכן מצב בו בן העם הפשוט יוכל להיות למנהיג". זאת בניגוד לדמוקרטיה, שבה נחשבים כל בני האדם, באשר הם, כשווים ובעלי זכויות שוות (דבר המבטיח לאזרח חופש דיבור, חופש תנועה, זכות התאגדות, שוויון בפני החוק וזכות לבחור ולהיבחר). ליברמניזם: יש להפעיל את המדינה על ידי אנשי מקצוע, לא כל אחד שנבחר לפרלמנט יכול להיות שר. המדינה תופעל על ידי אנשי מקצוע "מומחים" והשאר יצטרכו לציית ל"מומחיותם". כמו כן "המדינה צריכה לאותת לאזרחיה אילו ערכים יש להנחיל" (בכותרת "חינוך", במקום "חינוך מחדש").

המשטר

פשיזם: הביקורת הדמוקרטית איננה מייעלת, אלא מגבילה את השלטון, לכן היא מהווה איום על שלמות העם וביטחונו, ואיננה מאפשרת למנהיג לפעול בחופשיות. השוויון, החירות וחופש הדעה נוגדים את רצונו של השליט לפעול למען העם. סמכותו של המנהיג אינה מוגבלת מכיוון שהוא מעצב את האידאולוגיה של המדינה, שלטונו יחיד וטוטליטרי. המנהיג ניצב מעל לכל, והעם חייב להאמין בו ולציית לו. ליברמניזם: יש לאפשר לראש הממשלה להיות הרשות המבצעת עם מינימום "הפרעות" של הפרלמנט במשך כהונתו. כל ההפרעות מביאות לאי-יציבות שלטונית (לא השחיתות או אבדן הדרך, חלילה). יידרש רוב מיוחד וחריג כדי להדיח ראש ממשלה. יש להעלות את אחוז החסימה ל-10% לפחות. אמנם אין (לפחות באופן הצהרתי) כוונה להפסיק את מנגנון הבחירות ולפזר את הפלמנט, אך יש להפחית את היכולת של בית המשפט והפרלמנט להתערב בעבודת הממשלה. ראש הממשלה צריך להיות הרשות המבצעת בעצמו.

מלחמה ושלום

פשיזם: הפשיזם אינו מאמין בשלום. מדינה שאינה נאבקת תתנוון ותיכחד. מלחמה שומרת על חוסן וכוח ומבטאת גבורה, עוצמה ואומץ. ליברמניזם: (בעבר:) יש להשתמש בגרעין, יש לתקוף את סכר אסוואן, יש לתקוף את איראן. כיום, באתר לכנסת: קודם צריך להיאבק, להילחם ולנצח.

ערבושיפה נפשאיך רותמים את הציבור למלחמה?

להלן תרגום של ציטוט שהובא באתר העוקץ:

גרינג: כמובן שהעם לא רוצה מלחמה. מדוע שאיזה איכר עני ומטונף ירצה לסכן את חייו במלחמה, כאשר מה שייצא לו מזה במקרה הטוב ביותר זה שיוכל לחזור לחווה שלו בחתיכה אחת?! כמובן שהעם לא רוצה מלחמה. לא ברוסיה, לא באנגליה, לא באמריקה ולא בגרמניה. זה ברור. אבל, אחרי הכול, אלו המנהיגים אשר מחליטים מהי המדיניות וזה לעולם דבר פשוט לרתום את העם, בין אם בדמוקרטיה או בדיקטטורה פשיסטית, או בפרלמנט או בדיקטוטורה קומוניסטית.

שאלה: יש הבדל אחד. בדמוקרטיה לעם יש יכולת לומר משהו בעניין באמצעות הנציגים שלהם, ובארה"ב רק הקונגרס מכריז על מלחמה.

גרינג: יש מה לומר או לא, אפשר תמיד להביא את העם לעמוד לרשות מנהיגיו. הדבר פשוט. כל מה שצריך לעשות זה לומר להם שהם מותקפים ולגנות את הפציפיסטים על זה שהם לא-פטריוטים בכך שהם חושפים את המדינה לסכנה. זה עובד באותו האופן בכול מדינה."

ראיון עם הרמן גרינג, ממנהיגי גרמניה הנאצית, כפי שמתועד בספרו של הפסיכולוג האמריקאי שביקר אותו בהפוגת משפטי נירנברג ב-1946. את הציטוט הביא שרגא עילם, חוקר נאציזם יהודי החי בשוויץ, ומבקר חריף של מדיניות ממשלות ישראל.אורי בלאו: הפרוטוקולים של זקני ההתנחלויות

אורי בלאו הביא לדעתי את הידיעה הכי חשובה של השנה: הפרוטוקולים של זקני משרד הביטחון וההתנחלויות. בניגוד להכחשות הצבא והמתנחלים, אי אפשר לומר עוד שצה"ל ומשרד הביטחון לא יודעים על הבנייה בהתנחלויות, ללא אישורים ובאמצעות גזל וחמס. יודעים ואינם עושים דבר לעוצרה, חוץ מלעודד אותה. צה"ל יודע ושתק; משרד הביטחון מעלים עין ואף מסייע; מנגנון הגניבה פועל לאור יום, ואיתו האלימות. "הזו גאולה? הזה כבודה? כגנב במחתרת יהודה? בספק מרמה, בחשד גזל, בחסות חשיכה, בחסינות מושל." הוא כותב:

"על פי דו"ח שפרסם לאחרונה ארגון בצלם, רוב שטחה הבנוי של ההתנחלות [עפרה] נמצא על קרקעות פרטיות של פלסטינים – ולפיכך היא בבחינת מאחז בלתי-חוקי שיש לפנותו. ממועצת יש"ע נמסר בתגובה על דו"ח בצלם, כי העובדות בו "מסולפות מן היסוד ומטרתן להציג מצג שווא. תושבי עפרה מקפידים על זכויותיהם של בעלי הקרקעות הערבים, שעמם הגיעו להסדר לגבי בניית השכונות וכן הסדר המאפשר לבעלי קרקעות פרטיים להמשיך ולעבד את אדמתם". אלא שהמידע על עפרה במסד הנתונים הרשמי [של משרד הביטחון, שהגיע לידי בלאו,] אינו מותיר מקום לספק: "היישוב אינו מוסדר בתכניות מתאר בתוקף. רוב הבנייה ביישוב על אדמות פרטיות רשומות ללא בסיס חוקי כלשהו וללא אפשרות הכשרה". במסד מפורט גם היכן בדיוק נעשתה בנייה בלי אישורים: "ביישוב הוותיק – למעלה מ-200 מבני קבע למגורים, מבנים חקלאיים, מבני ציבור, הכשרות שטחים, דרכים, מטעים בתחום הישוב הוותיק (שלגביו הוגשה תכנית 221, שלא קודמה בשל בעיית בעלות) [… ובשכונת רמת צבי בישוב] כ-200 מבני קבע וכן הכשרות שטח ופיתוח לבניית קבע נוספת, כולה על אדמות פרטיות תוך הסגת גבול".

בעיניי, מעניינת לא פחות היכולת לחשוף את דלות מנגנון השקר וההכחשה הקבוע של המתנחלים וה-יעני-פרו-ישראלים, אנשים המכנים עצמם לפעמים "דתיים" כדי לכפות על גזל ועושק לאור יום. שמתם לב איך אחרי הפגיעה במשפחה על חוף הים בעזה, ובמוחמד אלדורה, ובד"ר אלעיש, ובמפגין כפות, תמיד צץ איזה סיפור הכחשה על זיוף תמונות, על חומר נפץ לא תקני, על מישהו שלא שמע, על תחקיר פנימי, או על תוקף שבכלל הותקף בעצמו, או על אשמת החמאס בכול הסיפור?! אז הנה, לפנינו ראיה חותכת שמדיניות השקר למען הגזל היא ביודעין.

ולסיום, גם מילה על המצור הנמשך, ואיתו הרקטות: ישראל מנעה כניסה של מטהר מים צרפתי. כידוע, מטהרי מים הם ניצחון לחמאס, ומסוכנים מאוד לביטחון ישראל. עדיף שיהיו צמאים, זה יותר בטוח לכולם. או כמו שאמר ארדואן, "בשביל להכניס ארגז עגבניות, צריך אישור של ישראל".

פוסט זה פורסם בקטגוריה +כול הנושאים, הימין הקיצוני וטרור יהודי, חשיבה מיליטריסטית וציות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

46 תגובות על עשו זאת בעצמכם: האם ליברמן פשיסט?

 1. אלעד הגיב:

  לברך אותך על פוסט ובלוג ועוזר לי להבין כמה חזק ועמוק אכלנו אותה נראה קצת אבסורדי, אבל כל הכבוד.
  במקום לירות ולבכות אני קורא ובוכה

  רק בריאות, הכינו את הדרכונים

 2. אלעד הגיב:

  "פוסט ובלוג שעוזרים לי וכו'" כמובן

 3. אור ב.א.ט הגיב:

  די עשית את ההשוואה בשבילנו, אבל נוותר לך. כדאי להציץ באתר של ישראל ביתנו – מראות קשים. עשיתי את זה אתמול, וחששותי התאמתו. ישנן עוד כמה השוואות שאפשר לראות, כמו הדגשה חזקה ביותר של ה"עם" והכרזה על פעילות לשיפור מצבו הכלכלי החינוכי והערכי.
  מה עושים?!

 4. yoramgat הגיב:

  כתבת:

  "מנגנון הגניבה פועל לאור יום, ואיתו האלימות."

  זוהי מהותו של הכיבוש. אין צורך במסד נתונים סודי על מנת להוכיח את קיומו של הכיבוש.

  ההבדלה שעושה בלאו בין התנחלויות חוקיות ולא חוקיות, בין אדמות ציבוריות שמותרות לבין אדמות פרטיות שאסורות, היא שקרית. החוק הבינלאומי אוסר את כל ההתנחלויות. העובדה הזו היתה ברורה תמיד, אך הובעה במפורש בהחלטת בית המשפט הבינלאומי בהחלטתו בעניין אי חוקיות חומת ההפרדה.

  לפיכך, הכתבה הזו כולה, למרות העניין שיש בה, מציגה מצגת שווא לפיה חלקן של פעולות ההתנחלות הוא חוקי, ובכך תומכת למעשה בעמדה הקולוניאליסטית הישראלית.

 5. אייל ניב הגיב:

  אני מסכים שזה מה שבשבילו יש כיבוש, אבל אני לא מסכים לכך שהכתבה מיותרת. עם החוק הבינלאומי אפשר לשחק, והוא עצמו הרי שכפול של יחסי כוחות עולמיים. לכן, הרבה יותר נכון לדעתי לעסוק במוסר מתוך היגיון. כוחה של הכתבה, לדעתי, הוא בזה שהשקרים נחשפים, וברור לכולם שכולם יודעים, ושהגניבה היא בחסות ומטעם.

 6. אורן הגיב:

  אני לא מבין למה אתה משתמש בדמגוגיה הזאת.
  יש הבדל ברור בין לאומניות לפשיזם, משום מה אתה לא רואה את זה.
  יותר מטריד אותי העובדה שאתה לא רואה שהרבה מהדברים שליברמן מציע מבוססים על המדינות הדמוקרטיות ביותר, בניגוד לשארים הקומוניסטים שתקועים לנו בכנסת.

  בכל מקום נורמלי בעולם, השרים הממונים הם אנשי מקצוע. אובמה לא ממנה את ביל ברנקי להיות שר האוצר בגלל שהוא השיג מקום 3 בפריימריז. הוא ממנה אותו בגלל שהוא איש מקצוע. כמובן שחלק מהתפקידים לא דורשים הגדרת מקצוע ברורה ולכן המינויים בהם נוטים יותר לכיוון הפוליטי – אבל בארץ זו הקטסטרופה הכי גדולה.

  זה מה שהוביל ל"שלטון הפקידים". אין אף פעם שר שמבין משהו בתפקיד, וגם כשיש אז עושים "סבב תיקים" אחרי שנה וחצי.

  בקשר לאי יציבות שלטונית, זה נושא מעניין לוויכוח. העובדה היא שכבר 15 שנה לא הייתה ממשלה אחת בכנסת שלא נפלה. חיזוק ראש הממשלה, בצורה הדומה יותר לרפובליקה, לפחות עוזר ליציבות. שוב – רפובליקה, לא פאשיזם.

  בקשר לדבר שהכי מטריד אותך משום מה, נאמנות למדינה – לדעתי הוא מדבר על חברי כנסת ערבים שלמרות שבית המשפט קבע שאסור להם לצאת למדינות אויב, הם עושים זאת בכל זאת, ומופיעים בתור אורחי כבוד באל ג'זירה כדי לתקוף את עצם קיומה של המדינה. לא מדובר פה בלהצהיר שבועות נאמנות כל יום בביתספר ולהכניס לכלא כל מי שלא מוכן.

 7. אלעד-וו הגיב:

  אייל: אתה מכיר את 14 הסימנים לאור-פאשיזם של אומברטו אקו? אולי זה בסיס יותר טוב להשוואה.

  יש ללחוץ כדי לגשת אל umbertoeco-ur-fascism.pdf

  (גירסה מקוצרת: http://www.themodernword.com/eco/eco_blackshirt.html )

 8. yoramgat הגיב:

  אייל,

  לא טענתי שהכתבה מיותרת – להיפך, ציינתי בפירוש שיש בה עניין. העניין הוא שהכתבה יוצאת מנקודת הנחה שחלק מההתנחלויות הן חוקיות והשאלה היא רק איזה חלק חוקי ואיזה חלק אינו חוקי. מעקב אחרי מנגנוני הכיבוש הוא אכן מעניין, אבל יש להקפיד שלא לטשטש את התמונה הכוללת – העובדה שהכיבוש כולו אינו אלא מערכת גזל ודיכוי אלימה ובלתי פוסקת. התמקדות בפרטים מסויימים יכולה (כפי שקורה בכתבה הזו) לחזק בקוראים את הרושם השקרי שחלק מפעילויות הכיבוש הן לגיטימיות.

  באשר לחוק הבינלאומי מול המוסר – ברור שהחוק הבינלאומי עלול להיות בלתי מוסרי, וברור שבמקרה שכזה היותו של מעשה חוקי אינה הופכת אותו למוסרי. ישראל, לדוגמה, נהנית מהחוק הבלתי מוסרי הנותן לארה"ב ווטו במועה"ב. עם זאת, השימוש שעושה בלאו במונחים "חוקי" ו"לא חוקי" מניח שהחוק הישראלי הוא אמת המידה להתנהלות תקינה. אמת המידה הזו (שמעוצבת על ידי הכוח הכובש) נחותה בהרבה מאמת המידה של החוק הבינלאומי.

 9. אמיר הגיב:

  קראו את מצעה של ישראל ביתנו, ושימו לב לציור פירמידה בצד שמאל – הוא בנוי על-פי מודל פאשיסטי במובהק.

  http://www.beytenu.org.il/130/1176/article.html

 10. רגיש בקצה הגיב:

  ליברמן הוא קשקשן גדול (אפילו יותר מהשמאל הישראלי, מה שמכניס את האחרון להיסטריה).דרך אגב, אם נעשה את המבחן לבג"צ מה תהיינה התוצאות?

 11. shame הגיב:

  shame that you didnt use another source rather then wikipedia..
  wikipedia is by no means standard and you cant base arguments upon qoutes from wikipedia..
  i am in the same opinion like you..i think liberman is very very dangerous…but in order to make this point properly, you have to use the right source.
  wikipedia was not written by objective writers, and we all know that the term "faschism" is being (the fascist leftwing…calling an arab anisemitic is nothing comepared to this pearl…). its rather the association then the actuel meaning of it..there for: not legitimite.. i know its easier commenting from the side and why i dont do it myself..
  i would have if i had a hebrew keyboard and the time…

 12. אייל ניב הגיב:

  קודם כל אלעד הציע מקור אחר:
  https://eyalniv.wordpress.com/2009/01/31/fascismlibermani/#comment-785

  ושנית, אני חושב שכול דוגמה שתביא להגדרות אנציקלופדיות תעבוד כאן.

 13. shame הגיב:

  hi, eyal,
  first of all:
  i read alot of your stuff and i find it great, so please dont get me wrong,

  my point is such:

  we, the israeli leftwing, are running in circles..
  we are conviencing ourselfes..
  again, i live far away from israel now, so maybe i get the worng immpresion.
  maybe its easier for me to say it.
  but i think that such articles, which present an objective preview of a problem, should be handed with the passing instruments: a known encyklopedia.

  i am a student. if i give in a paper to my proffesssor an articclke with sources from any other sites other then accepted and objective sites(not wikipedia…and the israeli one absoulutly not..), i would at best just fail…at worse loughed at in addition.

  the sttelers dont care what you write, true.
  but those 65% of us that voted for peace not a long time ago do.

  and i think that just giving a link to another site doesnt do the job.
  defenetely not from another non objective source..

  ( http://www.britannica.com/EBchecked/topic/202210/fascism )

  *:)*
  maybe its the otherway around and liberman is right, i dont know.
  my greatest fear, living abroad, is that liberman would get what he wants.
  the warning should be writen clearly on the wall,
  i do ithere, where i live too..
  from britannica:

  "…For these and other reasons, there is no universally accepted definition of fascism. Nevertheless, it is

  possible to identify a number of general characteristics that fascist movements between 1922 and 1945

  tended to have in common.".

  i hope you understand the problematic i point at..
  eitherway:
  ithink that you are doing a very important job in your wroting.

 14. אייל ניב הגיב:

  אני חושב שאנשים לא מצביעים/מחליטים לפי נתונים רציונאליים אמפיריים, אלא שהנתונים האלו הם כלי לצידוק ופרשנות. חוץ מזה, אנחנו מסכימים. :)

 15. עוז הגיב:

  תגיד אייל, מי היה המתנחל שנחשד בהריגת ילד ערבי תוך כדי נסיעה ?
  יכול להיות שזכרוני מטעה אותי ואני זוכר במעורפל משהו על זה שמישהו הכה תוך כדי נסיעה מישהו במקל, יותר מאוחר המישהו המוכה מת.

 16. אייל ניב הגיב:

  צר לי, אני לא יודע.
  אולי התכוונת לזה: 1996 נחום קורמן הורג את חילמי שושה (בן 11), במכות. הוא דורך על צווארו ומכה בו בקת האקדח; הילד מת אחרי חודשיים. קורמן מזוכה. בג"צ מבטל את הזיכוי וגוזר עליו 6 חודשי עבודות שירות.

  ?

 17. אסף הגיב:

  חבורה של שמאלנים מסומאים , שמרוב יהירות הם בטוחים שאף אחד חוץ מהם הוא לא צודק ,
  העניין הוא שהדרך ההזויה שלכם הביאה אותנו למצב הביש שלנו
  מדבר כותב הכתבה על אובדן הדרך והפלגה למחוזות של שחיתות ואובדן הדרך ,
  כשרבע מהאוכלוסיה בוחרת לא להתגייס לצבא , במדינה שכל יום יכול להיות האחרון שלה , ותתפלא ,
  בבליץ צבאי ניתן לכבוש את מדינת ישראת בתוך פחות מ 48 שעות ,
  כשאנשים חושבים שהם יכולים לנוח על זרי הדפנה , ולהישען אחורה ולשקר לעצמם שהם חיים באמריקה , או בשוויץ ולשלול את עצמם מן המלחמה ,
  אז אין דבר אחר פשוט להגיד רבותיי תתעוררו !
  העניין הבעיתי הוא שיש למדינה הזאת כמה פרספקטיבות , הראשונה ,
  ישראל או פלסטין הינם מדינות כבושות , מהים ועד הירדן , כיבוש אחד גדול ,
  והשניה ישראל שייכת לעם היהודי ,
  השמאל שמתנצל על כל הוויתנו בארץ ישראל , מתנצל על מניין ההרוגים הזעום שלנו ביחס לפלשתינאים ,
  ובכן רבותי , את שתי הדרכים הנ"ל פותרים במלחמה ובסופו של דבר בשיחות ,
  הראשונה , שוללת קיום יהודים בארץ ישראל וחזרה למקורותינו ,
  מי באירופה , ומי באפריקה ומי באסיה
  ואילו השניה אומרת ככה ,
  מדינת ישראל "עקרה" את ה"תושבים" בזמנו מארץ ישראל
  ואילו היהודים שבה נעקרו ממקום מושבם , מי באירופה ומי באפריקה וכן הלאה
  בשנות ה 40 המאוחרות (8-9) עלו לישראל כ 600 אלף בני אדם
  ואילו נעקרו רק כ 400 אלף פלשתנאים (שדרך אגב , משום מה אני לא זוכר אומה פלשתינית לפני 67 …. חוץ מאולי הפלישתים )
  לכן , מצד אחד או שהכל כאן כבוש או שהכל כאן שלנו , אי אפשר לגור בתל אביב ולבכות על הכיבוש …
  הכיבוש הוא לא רק ב יהודה ושומרון (כבר לא ממש קיים )
  ועזה (בכלל אינו קיים)
  אלא גם בתל אביב , עכו , חיפה , לוד , רמלה , נסציונה, ראשון לציון ,
  פתח תקווה , וזכרון יעקוב ,
  דרך אגב ברובן , קנו יהודים את האדמות במחיר מופקע ! ובכסף ועיבדו את האדמה ולפעמים גם איבדו את חייהם בעניין חזון המדינה ,
  נסציונה – נקנתה על ידי ראובן לרר בשנת 1883 במחיר מלא , ועיבדו אותה איכרים מרוסיה ,
  פתח תקווה , ראשון לציון , זכרון יעקוב , (אותם קנה ושילם על האדמות הרוזן אדמונד דה רוטשילד )
  ואת לוד ורמלה , פתח צה"ל במבצע דני ,
  אז ככה שהכל כאן איך שהוא נלקח או נקנה מערבים ,
  עוד משהו קטן , תסתכלו קצת על ההיסטוריה , ו תשאלו את עצמכם , ממי לעזאזל כבשנו את עזה ויהודה ושומרון , מהפלסטינים ?
  כנראה שלא , כי … פשוט לא היה עם כזה לפני שנת 67 ….
  עזה נכבשה ממצרים , ויהודה ושומרון נכבשה מ ירדן , (דרך אגב כל האזור מיהודה ושומרון ועד אזור לוד , (לטרון , שוהם , כל מועצה אזורית גזר , ) נכבש מהירדנים …
  אז או ככה או ככה , אי אפשר לאכול את העוגה ולא לעלות במשקל …
  או שתרדו מארץ כי אתם נגד הכיבוש ,
  או שתגידו שאתם אנשים שזקוקים לתשומת לב , או אנשים שמחפשים איפה לפגוע בחברה ,
  או שתבינו שהארץ הזאת היא שלנו בכל רמ"ח אבריה , מא ועד ת , ואנחנו באדיבותנו מרשים להם להישאר כאן , בגלל שאנחנו עם כזה נאור ,
  לסיום
  תבדקו טוב טוב טוב ,
  ותראו מתי המוסלמים נכנסו לארץ ?
  צאלח אה דין ,
  בסוף המאה ה 12
  ואפשר להתברבר עוד עוד ועוד ,
  דרך אגב מישהו זוכר מתי הומצא האיסלם ????
  622 לספירה
  אז בבקשה תעשו חושבים , ומי שחושב שאנחנו כובשים שיעיף את עצמו מהארץ הפושעת הזאת , ומי שלא , שישאר וילחם על הזכות שלו להיות כאן ,

 18. אלכס הגיב:

  אסף – יא אללה , איזה בורות . כל כך הרבה שטויות בתגובה אחת לא קראתי הרבה זמן….

 19. תמר הגיב:

  "אי אפשר לאכול את העוגה ולא לעלות במשקל…"

  מסכימה. כשכובשים שטח (בין אם השטח שלנו היסטורית או לא), יש שם אוכלוסיה שצריך לדאוג לה.

  לפי הקולות באינטרנט נראה שאנחנו בדרך למדינה דו-לאומית לא דמוקרטית עם שלטון אפרטהייד קבוע. אבל יש בזה משהו חיובי, אנחנו סוף סוף חושפים מי אנחנו באמת כלפי עצמנו וכלפי העולם ואז יהיה אפשר לטפל בזה. האו"ם נתן והאו"ם יקח, יהי שם האו"ם מבורך.

 20. shame הגיב:

  to the sick idiot:

  first of all: i am writing in english because i actually thought that i shouldnt be in israel any more…in the last monthes i realized how wrong i was, thinking i am not a jew-if ppl like you are jews, if you represent jewdaism.
  i thought i dont want to be an israeli, carrying this crown of shame on my head, if such as yourself are israeli…
  i used pastfrom…i was wrong:
  i was born to the a family with the same sick ideals like yours..
  you are no jew…your country, you call israel, has lost its legitemcy from the point you say i should go..
  you are no jew, because (read it..its in the bible…)
  the deal with god is based on 10 mitzvot.
  it doesnt say: dont kill another jew…it sais:"dont kill"
  i never killed…and i am happy to lack the joy to see the blood of others being shed..
  but that a theological argument..
  about legitemcy..:
  israel is the land for all jews. i am one.
  i was born to a much more jewish family then your sort..ii am the seventh generation born in israel..
  and i left.
  i left cause i am sick of psychos like you forcing me to pay for your bloody war.
  israel is not and wont be my home until ppl there would stiop using the same doktorine that inslaved us and tortured us and mudered us and gassed us for years, to justify there need to pay back and feel "safe".
  as such: i am a homeless…which jews do you represent?
  i know you dont care about international law..
  nor about jewish law.
  or you wont write that mass of BS you are writing here..
  but you know what?
  the traitor is you.
  those the hamas want to kill?
  its you
  those the world hate?
  its you
  those that would be, with gods help, put to trial in the international court in den haag?
  its you.
  the sadest thing is that you think you invented those methods, those ideas..you really truelly believe no one did it before..
  how sad..
  the rabbish you are talking about?
  i am not going even to refer it.
  not because i have nothing to dsay..
  but because i know very well, that your kind would kill thier mother, best friend, wife and children to be right.
  your kind would do everything not to look in tjier guilt in the eyes.
  your kind would never stop inflaming and shouting…
  we had it befor..
  the jewish ppl…the jewish ppl know what to do with your kind.
  and our finger would be pointed at you just like it was set upon eichmann.
  not just because of the killing..no, my unbeloved friend…
  cause you are the enemys of the jweish ppl.
  you inslave us to being victims for decades,
  you throw us in exil and you conserve the ideals that made us need a state from the first place.
  and here, where you are anonym, you spit in our face, where you name is written you use nice words…
  no..
  you are no jew.
  no brother of mine.
  you and your kind are the worst thing that happend to the jewish ppl since the third reich..

 21. shame הגיב:

  dear eyal..i think you understood me wrong…
  i ment asaf
  sorry..
  dont see a point in dialog with kahanistim..
  bibi, livni voters.. everything..i would talk to them..
  but not this s**m
  they should be kicked out of every forum.
  a dialog is baised on honesty and knowledge of facts.
  they do not accept it.

  *i told you allready i agree with you..*

 22. shame הגיב:

  did they say they are sorry for the murder of rabin?
  even if kahana is now illeagal, de facto its not.
  thats our problem.
  that we dont connect between the doktorines..
  that we separate ourself from the rest of the world and think we know better.
  we dont.
  i just hope the day would come when i can be proud being an israeli.
  the day in which i know, that a jewish nazismus is banned from our lines, konzensusisly.
  the day in which those nazis like asaf would be driven out of every city all over the world.
  the day in which every person calling to kill other people in the name of god, land or ethnical belonging would have no shelter.
  my brothers are people who seek peace, who can feel empathy.
  who do not use the historical suffering of our people to legitimize us doing it to others.

  when i speak to people here, and they ask me how do israeli think, i dont tell them about asafs sort.
  i tell them about the majourity that is captured in the belief it is under threat.

  this is another reason why i cant stand him and his murders gang..

  to asaf:

  come and say it out load in the world..that AL israel belong to us..
  just say it..

  do you really think that what you write here, and what libermann writes, that ppl in the world know about it?
  you hide behind our moral and fear,
  you hipocrite.

 23. אייל ניב הגיב:

  הלינק לא מתיחס להערה שלך

 24. אלעד-וו הגיב:

  "tell them about the majourity that is captured in the belief it is under threat."

  ומה אסף? נאצי? סתם דמגוג בשקל תשעים. אסף, אם לשפוט מהטון של דבריו, הוא בדיוק מהאנשים שחושבים שישראל היא תחת איום. הוא גזען-לייט. כמו צרפתים שמצביעים לסרקוזי. לצערי, הוא מייצג דעות של אחוז גדול מהאוכלוסיה, שגדלו על "מדינה קטנה ומוקפת אויבים" ועל זה שהערבים רוצים לזרוק אותנו לים (מה שנכון במידה מסויימת). על טראומת פוסט-שואה. מה שצריך זה חינוך טוב ותקשורת טובה. והיות ואף אחד מאלה לא יגיעו, נאכל עוד הרבה מרורים.

 25. shame הגיב:

  And do you see this coming?
  Do you see good education and good media coming?
  I dont.

  For me a gizaan and a nazi are the same. One is just the level before.. and people like asaf talking about „its ALL ours, all the land“..what do think asaf would like to do with the arabs?
  …if the arabs will sign up to loyality to israel, well let them stay..“???
  and what with those who wont?
  Ii study here with a beduin who came to me while the war in gaza with a pale face and asked me if i read about libermann and the comments in the newspaper in israel about the war.
  You know what those kind of talks about such a loyality does to them? To our relationship with them? To our coexistence? To our „democraty“?You see it all through the eyes of a jew, elad..you dont understand what the israeli arabs make out of it.

  Asaf thinks he is under threat?
  When you are under threat you go and defend yourself.
  Defending you do out of your own teritory.
  Are we on our own teritory?
  Defending you dont do on a land that belongs to someone else. That is called agression.
  But you can call it chava if you wont. Hope or what ever. It is still agression.

  I was brought up in a mafdal family.
  I grew up upon those ideals you talk about..about actually saying the arabs can stay and we dont want to kill no budy..but on our terms.
  And i went and lokked for the truth. Who is the agressor here??
  you are right.
  We are being attacked.
  And the children in sderot are suffering and dieing not less then in gaza.
  Thats the lie.
  Because they didnt have to suffer if our goverment would leave the gas in gaza alone, give the palis thier land back (yes. East jerusalem too..) , would allow them to control the border
  (the egiptian wont do anything without israel saying yes, so the border to egypt is also the border to israel, actually..) and let them after build thier own state and then start nagotiating for peace.
  Its not them who wont go to nagotiate.
  It us.
  Livni and olmert, not only palestinian blood is on thier hands, but allso the blood of our people in the south.
  Dont get me wrong.
  I dont like the hamas more then asaf.
  But i understand that the interest for peace is not only thiers. Its allso ours.
  Not just a paper peace. A real one.
  And now: thier tragedy is allso ours.
  Killing dont leave you the same person. You change.we all changed. We never knew it otherwise.
  We became so bitter and cynical and loud and crasy, that we dont understand how much we changed. You think its isreal? Its not. Its our deformed face, soul and unity after a fear spa in hebron.
  , east jerusalem the west bank and gaza.

 26. shame הגיב:

  and the arabs dont want to throw us to the see more then we want to throw them to the same place and piss on it afterwards..
  i am doing here a work to show that we are not all monsters.
  its important for me that non jews: arabs, and others would understand that the majority in israel sees itself under threat.
  a real threat
  and that out of this fear they let thier goverment do all those things.
  i wont protect the goverment. its curropt.
  and i wont protect asaf and his buddys.
  i will defend the big majority in israel that want and cries for peace and out of lacking information thinks it is alone and
  under threat.
  people i know in israel who say:"they can have the land, west bank everything, but they must stop shooting"
  thats not asaf, thats not livni or olmert.
  thats us.

 27. אלעד-וו הגיב:

  די, אני לא יכול לקרוא כבר את ההודעות שלך. אתה היסטרי, בלי שום סיבה. וטרחן.

  תחשוב על מה אתה רוצה להגיד לפני שאתה מתחיל לשפוך מלל. אחרת תכתוב ליומן. או לפחות אל תצפה שמישהו יקרא אותך. אם אתה לא רוצה לקרוא מה כתבתי ובמקום זה לירוק "You see it all through the eyes of a jew, elad" בלי שום קשר, אז עם מי אתה רוצה לדבר?

  כשאתה רוצה לנהל דיון ולא להתבכיין, תבוא. אגב, אני יודע טוב מאד כמה המצב רע. אבל ההתבכיינויות שלך לא נותנות שום ערך מוסף.

 28. shame הגיב:

  histeric?
  tarchan??
  i know very well what i want to say and i said it:
  the radical right wing was in the past and is being underastimated today too.
  you call him gizan light..?!
  the fact that isreal is going to the right and the middle is not where it was before doesnt make him a normal israeli according to the statements he gave here.
  sorry.
  you might know how bad it is in israel
  i know how bad we look from the outside.

  p.s:
  i dont understand where in what i wrote you see me mitbachyen?

  most of the israeli had never contact, a real one, to arab people.not even an israeli arab
  therefore its common to see things from a one sided prespective.
  if i was wrong: i appologize.
  was i?

 29. פקטיבית הגיב:

  כבר מכיהנאת הדרכונים….

  מפחיד איך אנשים לא רואים את זה לבד. עוד יותר מפחידה המחשבה שהם *כן* רואים את זה לבד….

  ועוד משהו שאולי לא מבינים, כשמדברים על נאמנות למדינה:
  http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1411804

 30. פינגבאק: גם אני מאמין לו. « אמת מארץ ישראל

 31. אייל ניב הגיב:

  לכל המתווכחים,
  הנה מה שבדיוק שלחו לי.
  וינטאג' ליברמן 2002: http://news.walla.co.il/?w=/14/248772

 32. פינגבאק: מה ניתן ללמוד מן הבחירות על הערבים ועל היהודים? « אמת מארץ ישראל

 33. דניאל; הגיב:

  קודם כל אני חייב לברך את הכותב על לקיחת יוזמה ועל רצון להשפיע ולהתערב בחברה כדי לשפר אותה. אבל אני חייב להגיד שאני חושב שזה היה יכול להיכתב בצורה הרבה יותר טובה ושאותי אישית לא רק שה"מאמר" הזה לא שיכנע, הוא גם שם ללעג את כל מי שמתנגד לליברמן.

  אם מישהו מעוניין בעצות שלי לשיפור שישלח לי מייל
  caspione@gmail.com

 34. פינגבאק: צבא בונה עם « אמת מארץ ישראל

 35. פינגבאק: קשה להאמין שחיילי צה”ל… « אמת מארץ ישראל

 36. Eyal Niv הגיב:

  ליברמן: "מאז הקמת המדינה האבות המייסדים עשו הכרעה היסטורית: כשיש התנגשות בין ערכים אוניברסליים [כמו דמוקרטיה], לבין ערכים יהודיים, ערכים יהודיים חשובים יותר. […] אני מרחם על השמאל. אנשים אומללים שכנראה סובלים מפגם גנטי. שאלוהים יסלח להם. אני סלחתי כבר מזמן ." http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/087/965.html?hp=1&loc=3&tmp=9835

 37. פינגבאק: מה ניתן ללמוד מן הבחירות על הערבים ועל היהודים? « אמת מארץ ישראל

 38. פינגבאק: מפלגת העבודה מודה: כהנא צדק « אמת מארץ ישראל

 39. פינגבאק: השתלטות « אמת מארץ ישראל

 40. פינגבאק: השתלטות / אייל קליין | מחשבה אורחת

 41. פינגבאק: Domination « Truth from Eretz Yisrael

 42. פינגבאק: Domination | Truth from Eretz Yisrael

 43. Georgvon1 הגיב:

  הפשיזם הוא ענף של הסוציאליזם לכאורה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s