מבט אחר על שודדי הים

אם תשאלו את הפירטים בני תקופתנו הם יגלו לכם שהם רואים את עצמם כמגני החופים של סומליה. הם יספרו שמאז קריסת הממשלה ב-91', מנצלות מדינות אירופה את חולשתה של המדינה, בעיקר בתחום הימי. שהן מטילות במימיה פסולת גרעינית (המתועדת היטב), ושודדת את הדגה העשירה שבחופיה, חרף הרעב הקשה של 9 מיליון תושבים. בהיעדר שלטון שיתנגד לאירופאים, אין מי שיגן על הפרנסה והבריאות מול הזרים, והתושבים לוקחים את החוק לידיהם. הפיראטיות הזאת היא ההתנגדות של האפריקאים שסירבו להיות אדישים. היא התפתחה במים המזוהמים מפסולת גרעינית, שגרמה למחלות מוזרות ומזגי אוויר וים קשים. היא צומחת בימים שבהם שהדייגים המקומיים לא מצליחים עוד לקיים את עצמם, ולהתחרות בטכנולוגיה שכילתה את הדגה גם באירופה. והיא צמחה בעזרת הנשק הרב שמכרה ומוכרת אותה האירופה לאפריקאים (וגם ישראל משתתפת בחגיגה). עתה הכארמה משלימה מעגל.

אז מי שודד את מי בסיפור ה-רובין-הוד-ים של הים?

אם חשבתם שהפיראטיות היא תוצאה של סומלים עצלנים ותאבי בצע, המחפשים הזדמנות קלה ואכזרית להתעשר, אז יוהאן הארי מהאינדיפנדט מזמין אתכם להביט על הפיראטים מנקודת מבט אחרת. הוא מספר שבשלוש מאות ומשהו לפני הספירה, נוצרה הדמות של הפיראט המוכרת לנו על ידי התועמלנים האימפריאליים, וכי הפיראטים של ימי הביניים היו בעצם תנועה פופולרית נגד הדיכוי של הצי את המלחים והסוחרים. באותה התקופה היו קברניטי הצי עריצים רודנים, אשר כפו עבודות כפיה על המלחים, היכו אותם, רצחו אותם ורימו בשכרם. המתנגדים נקראו פיראטים, ובניגוד לדמוניזציה שעשתה להם ההיסטוריה והאגדות הבריטיות, ספינותיהם הופעלו בהסכמה קולקטיבית ובבחירות דמוקרטיות. הם אף שיחררו עבדים וחיו איתם כשווים. בעידן הנוכחי מנסים הסומלים באמצעות ספינות מהירות לסלק את הפולשים או למסות אותם, אך הצלחותיהם מעטות, וכמו במקומות אחרים בעולם, הם פונים אל נשקו של החלש – הטרור.

נשקו של האפריקאי, קריקטורה ירדנית. לחצו לגלריה.

ואם כבר גיליתם שמץ של אמפתיה אל השודדים הסומלים, הרי שאפשר לגזור גם אל הטרור במחוזותינו. האם מחסומים, עוצר, מדיניות אישורים, מעצרים, השתלטות על בתים, פלישות באישון-ליל, הריסת בתים והפקעת קרקעות – לא מהוות מדיניות רודנית המזמינה התנגדות?  האם זאת לא פגיעה באזרחים חפים מפשע? אם אצל הסומלים שאלנו "מי שודד את מי", הרי שכאן אפשר לשאול, כפי שטוענים פלסטינים רבים: "מיהו הטרוריסט האמיתי?"; אולי זה שהורס 20 אלף בתי תושבים תמימים, לוקח אדמות להתנחלות, מונע התפתתחות כלכלית, פוגע בשירותי הבריאות, התשתית והתברואה, ומגן על יהודים אלימים, במקום שבו אחרים חיים מזה דורות? הלוא גם זה טרור, משום שהוא פוגע סיסטמטית באזרחים לשם מטרה פוליטית. האם ה"טרור מלמעלה" חמור פחות מה"טרור מלמטה"?

פוסט זה פורסם בקטגוריה +כול הנושאים, דה לגיטימציה ושינוי השיח, מידע נטו, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

59 תגובות על מבט אחר על שודדי הים

 1. יוסי הגיב:

  אתה שואל אבל לא עונה. האם הפלשתינים המשגרים טילים למרכזי אוכלוסיה, אלו המנסים לדקור ילדים בהתנחלות, ואלו שהתפוצצו באוטובוסים או מסעדות מבצעים עבירות מוסריות שניתן לכנות אותן טרור? או האם זו התנהגות התנגדות לגיטימית?
  .

  יש לי אמפתיה לעבריינים במובן שיש להם גם צדדים חיוביים ושהם לעיתים קרובות קורבן של גורמים שליליים ולא צודקים שהשפיעו עליהם. הדבר נכון לא רק לפלשתינים. הוא נכון גם לשר הפנים לשעבר דרעי שגנב מתוך חמדנות ותפיסה מעוותת של המציאות. הדבר נכון גם למתנחלים ולשאר מעודדי כיבוש. ישנם גורמים שהביאו אותם לתפיסת עולם שמעודדת את המעשים הלא מוסריים שלהם, ויועיל להבין אותם.
  .

  אתה רוצה לשפוט מי פחות מוסרי? האם הכובשים או אלו שביצעו את הלינץ' ברמאללה? המתנחלים שחומסים עצי זית או אלו ששילחו מחבל להתפוצץ במסעדה הומה? המפקדים שהחליטו להפציץ שכונות בלבנון במלחמת לבנון השנייה, או פלשתינים שהשתמשו במגנים אנושיים כדי להעלות את מספר ההרוגים האזרחים במבצע עופרת יצוקה?
  אני לא יודע לשפוט, ואני גם לא בטוח מה תהיה התועלת בכך.

 2. אייל ניב הגיב:

  יוסי,
  זאת בדיוק הנקודה – הטרור הפלסטיני הוא ברור ומובהק כטרור. זהו טרור מלמטה, כמו של שודדי הים. שניהם פשע. אבל הנקודה היא שהם עושים זאת משום טרור גדול יותר, שרובנו לא חושבים עליו כעל טרור. זה לא שיש טוב ורע, יש שני רעים.

  הנקודה שלך לגבי רוב המתנחלים נכונה מאוד, ואני מתכנן לכתוב על כך בקרוב. רבים מהם בהחלט קרבן, ואף יהיו קרבן אם יוחלט לעקור אותם.

 3. ofern321 הגיב:

  טוב שכתבת את זה, אייל.

 4. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  איל ניב היקר שאפו על הזוית האמיתית.

  הגעת לכל העוולות במרחב המטילות אור אחר על תופעת שודדי
  הים הסומלייים.
  רק שכחת להעיף עין מעבר לחלון ולגלות גם את העם הספרדומזרחי
  שנאנק תחת הדיכוי הכוזרואשכנזי עם 800 אלף ילדים המוסללים
  לכיוון קו הרעב הבא עלינו לטובה.
  מי יסביר לי פעם אחת ולתמיד את מקורות האטימות של הסמול האשכנזי
  הרגיש כל כך לכל העוולות בעולם פרט לעוולות של "אחיהם"
  הספרדומזרחים בחברה שבה הפערים המעמדיים הם מהגבוהים
  בעולם עם חפיפה לאומית מעמדית ולא עדתית מעמדית כפי
  שנוטים להציג "שוחרי הטוב" שכל מטרתם הנצחת העוולות לנצח.
  ללא פתרון הסבך שאני מציג כאן נדון הנושא הפלסטיני למקובעות
  עד …בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית הגזענית ננוחם.

 5. דבורה הגיב:

  כן המון פעמים השודד הגדול עושה זאת תחת מסווה ממוסד של חוקיות. הבנקים למשל, חברות הסלולאר כמו אורנג' באמת מלסטמים אותך תוך ניצול כוח בלתי פרפורציונאלי אבל איכשהו הם נתפשים כ"שודדים מהוגנים" הם פחות מפחידים אותנו, אנחנו מבינים ומקבלים את כללי המשחק שהם מצייתים להם, למרות שהללו נבחרו כדי לשרתם ולאו דווקא אותי.ובכ"ז אני חיה ופועלת תחת הרושם שהללו אינם מסוכנים לי, ואני נקראת לפחד משודד רעול פנים הרבה יותר, למרות שהם ולא השודד הם הגנבים האמיתיים.
  ולמruת שאני יודעת זאת, אני לא פוחדת כאשר אני נכנסת לבנק, אבל רועדת למחשבה שברחוב לילי אתקל בשודד או גנב…

  כנ"ל לגבי החלוקה בין צהל -המוסרי בצבאות תבל – שהוא שותף או פועל להשליט מדיניות רשע. אבל הוא נתפש כצבא חוקי ולכן "בסדר" בעוד שכל אלימות "טרוריסטית" נגד אזרחים או חיילים, מאיימת עלינו… ואנו נמהרים לגנותה

 6. אזרח. הגיב:

  Emperor and pirates
  סיפור מהספר The City of God של Augustine.

  In his book The City of God, he used the tale of Alexander the Great and the captured pirate to remind Romans that they, too, manipulated the language in order to mask the similarities between themselves and their enemies. Alexander was reported to have queried a captured pirate, "What's your idea, in infesting the sea?' to which the pirate responded, 'The same as yours, in infesting the earth. But because I have a tiny craft, I'm called a pirate. Because you have a mighty navy, you're called an emperor.' As Augustine put it pithily, 'Remove justice, and what are kingdoms but large scale gangs of criminals?' His earlier training as a professional rhetoric enabled Augustine to recognize the power of words like 'enemies', and the visceral emotions which the word 'pirate' was intended to elicit in the audience. He saw the ways in which language could be used systematically and deliberately to dehumanize those whom the powerful seek to destroy. In The City of God he pointed out that political leaders consistently employed such loaded terms when they wished to soften up the public to accept the need for war. By publicizing such rhetorical techniques, known in the modern world as propaganda, Augustine hoped that Christians would learn to recognize the ploy, to see through the propaganda, and to refuse the uncritical allegiance to the state which such language aimed to produce.

  http://www.billstclair.com/blog/comment/reply/3440?quote=1

  Without justice, what are kingdoms ,but great robber bands? What are robber bands, but small kingdoms? The band is itself made up of men. Is ruled by the command of a leader, and is held together by a social pact. Plunder ,is divided in accordance with an agreed upon law. If this evil increases by the inclusion of dissolute men to the extent that it takes over territory, establishes headquarters, occupies cities, and subdues peoples, it publicly assumes the title of kingdom! This title is manifestly conferred on it, not because greed has been removed, but because impunity has been added. A fitting and true response was once given to Alexander the Great by an apprehended pirate. When asked by the king what he thought he was doing by infesting the sea, he replied with noble insolence, "What do you think you are doing by infesting the whole world? Because I do it with one puny boat, I am called a pirate; because you do it with a great fleet, you are called an emperor."

  St. Augustine,
  The City of God,
  Book IV, Chapter 4[/quote]

 7. אזרח. הגיב:

  Emperor and pirates

 8. ר.בקצה הגיב:

  אייל,
  מה קדם למה, טרור או מחסומים? אין טירור-אין מחסומים,
  אין מחסומים- אין טירור?
  ולא נכנסנו לכמות המחסומים לפני אוסלו ולאחריו..

 9. Freidenker הגיב:

  רגיש – אנשים לא חיים 500 שנה.

  תבין לבד.

 10. ר.בקצה הגיב:

  אייל,
  אני מציע לך לקרוא את ספרו של גולן להט, "הפיתוי המשיחי".
  שם מוסבר מדוע השמאל מבטל את הרלבנטיות של העבר.

 11. ר.בקצה הגיב:

  סליחה,התגובה האחרונה היא כמובן למר פריזר

 12. אייל ניב הגיב:

  האימפריאליזם המודרני בארץ התחיל בערך במלה"ע השנייה ע"י אנגליה. הפלסטינים ראו את הציונות והבריטים כשותפים, ומסתבר שהדבר לא היה לגמרי מופרך, למרות שהיו הבדלים ופערי אינטרסים. לכן העבר רלבנטי מאוד ליצירת ההווה ולהיסטוריה הקולקטיבית, יחד עם זה שהחוויות האישיות של תקופת חייך גם הן משמעותיות ביותר להתנהגותך. זה לא סכסוך ותיק, זה סכסוך שמתחיל עם תחילת הנישול הפלסטיני על ידי הבריטים, ואח"כ על ידינו.

  מאז ועד היום הפלסטינים רק מאבדים קרקעות, ורק ליהודים. אין תנועה הפוכה. מאז 48' הם רק מאבדים את זכותם לחיות כאן ולא להפך, ויהודים מקבלים יותר ויתר זכויות. זה כמובן מנשל ומרושש את הפלסטינים מקרקעותיהם, משפחותיהם, זכויותיהם ואפשרויותיהם לחיות כאן בכבוד. המשטרים הצבאיים (עד 66 ומ-67) יצרו ויוצרים סיטואציה גסה הרבה יותר של שלטון צבאי זר על אוכלוסיה חסרת זכויות משך עשרות שנים, וזה מזמין התנגדות.

  ומה שעצוב זה, בעיקר אם אכפת לך מישראל, זה שאנחנו לא חייבים להיכנס לטירוף הזה. לא חייבים לנשל ולשלוט מתוך רוב ובעזרת הרובה. חלק מהאמצעים אולי קשורים בביטחון, אבל רובם יותר מסכנים אותנו מאשר מגנים עלינו.

 13. אזרח. הגיב:

  אייל,בהמשך לתגובתך האחרונה,
  מיהו הטרוריסט האמיתי?
  הגרסה הפ'לסטינית.

  ,"מין אירהבי? אנא אירהבי? כיף אירהבי,ואנא עייש בבלאדי" ?

  DAM – Min Irhabi

 14. אזרח. הגיב:
 15. ר.בקצה הגיב:

  אייל,
  בדוק שוב את מקורותיך.
  כשהטורקים שלטו פה האריסים לא הורשו להחזיק באדמות, רק האפנדים המקורבים לשלטון.אז מי נישל את מי? או שמא המוסלם לא יכול להיות אימפריאליסט, מעצם היותו מוסלם? (נדמה לי שהקורא יואב כבר נגע בנקודה הזו), מצד שני, איך הוא הגיע לכאן? מעבר לעובדה שהסיכסוך לא התחיל בימי הבריטים, אלא בימי הטורקים שכחת שלערבים, בניגוד ליהודים, לא היה ספר לבן ושהמדיניות הבריטית קיפחה את היהודים ולא את הערבים (לא היו אז פלסטינים).ובכלל, לפלסטינים, אם אתה טוען שיש כאלו, יש מדינה בה הם רוב,הגדולה פי 4 מישראל.מדוע הם זקוקים למדינה נוספת? מדוע אינם נלחמים על זכותיותיהם שם?
  בקיצור, לא נישול ולא חישול.הערבים ,ששולטים ב-99.9% מהמזרח התיכון, התאוו ל0.1% הנותרים,פתחו במלחמה, גורשו/ברחו במסורת המלחמות על הגלובוס ועכשיו הם מקוננים מרה על תוקפנותם.
  מילא תמיכתך האוטומטית בערבים, אך מדוע להציג זאת כאילו אכפת לך מישראל (חס וחלילה,לא מהיהודים)?

 16. יואב הגיב:

  לא רובין הוד ולא נעליים. רובין הוד גנב כסף שנגזל מהגזלנים והחזיר אותו לבעליו החוקיים, הפיראטים האלה שודדים מעוברי אורח, ולוקחים את השלל לעצמם. בכלל, חוקי המוסר שלך קצת מוזרים, אם החיים שלי קשים אז מותר לי לרצוח אחרים? הרי ברור לגמרי שפיראטים חמושים בנשק משלטים על סירה שלא שייכת להם, הם שודדים חסרי מוסר. ברור שפלשתינאי שיורה טיל על שדרות הוא טרוריסט. הרי שום עוול היסטורי לא יכול להצדיק עוול מוסרי חדש, אבל אצלך אם העוול נעשה על ידי פראים אצילים, אז הוא לא עוול, ורק ללבנים יש השפעה על המציאות ואחריות מוסרית למעשיהם.

 17. אייל ניב הגיב:

  יואב,
  הסיפור הוא לא שיש גנב ותמים, אלא שהגנב הוא גם קרבן, והתמים הוא גם לא כל כך תמים. אתה לא מצדיק בכך טרור ופשע, אבל אתה גם לא מתעלם מפשע אחר, ממושך ואלים לא פחות. לירות על שדרות או לחטוף ספינה זה פשע, אין ספק. גם להחזיק מיליון וחצי בני אדם במצור בגלל שאתה מתכחש למציאות הפוליטית של השלטון שם ומקווה שהוא ייפול, זה גם פשע, וגם להטיל פסולת גרעינית ולגזול אוכל מרעבים זה גם פשע גדול יותר, וגם לעשות כיבוש והתנחלות משך עשרות שנים זה פשע גדול מאוד.
  אין צדיקים בסיפור הזה.

 18. יואב הגיב:

  זהו, שבמקרה הזה התמים הוא כן תמים, והגנב הוא כן גנב. הספנים שהפליגו בספינה שנשדדה הם בהחלט תמימים, אין להם שום חלק באשמה בעוולות שעשו אנשים אחרים (שבמקרה יש להם את אותו צבע עור ואתה לאומיות). והשודדים הם בהחלט שודדים, הם לא קורבנות ולא בטיח (אולי יש קורבנות אחרים, אנשים בעלי צבע עור דומה ולאומיות דומה, אבל לא מדובר באותם אנשים).

  ואותו הדבר מתרחש גם בעזה, תושבי שדרות הם האמאמא של התמימים, ופעילי החמאס הם האמאמא של הטרוריסטים. זה שיש עוול אחר שנעשה לתושבים אחרים בעזה על ידי ישראלים אחרים לא מצדיק את העוול שעושים אותם פעילים בתושבי שדרות (ובהתחשב בתוצאות ההרסניות של הפעולות שלהם, הרי שהם לא עושים עוול רק לתושבי שדרות התמימים, אלא גם לתושבי עזה התמימים, ועל כן הם מנוולים על אחת כמה וכמה).

  העובדה שאנחנו, השמאל, מבקרים את מעשי בני עמינו, לא צריכה להשכיח מאיתנו, השמאל, את העובדה שעוולות לא נעשות רק על ידי צד אחד, והאשמה בעוולות צריכה ליפול תמיד על מי שיוזם אותם, ולא על הקורבן, גם אם הקורבן הוא בן הלאום שלנו. ברגע שאנחנו שוכחים את זה, והופכים את הקורבן לאשם רק בגלל לאומיותו, אנחנו הופכים להיות תמונת הראי של הימין הגזעני, וגזענים לא פחות ממנו.

 19. אייל ניב הגיב:

  בקצה,
  את האימפריאליזם אפשר למתוח אם רוצים גם אל ימי הביניים והעולם העתיק. לכן אמרתי האימפריאליזם המודרני.

  המחלוקת האמיתית איתי, שעולה מהטקסט שלך, היא מתי התחיל הסכסוך. אני סופר את תחילת הציונות, לא היהדות, שהיא גם בתקופה שמתפתחת לאומיות. הלאומיות לא הייתה במזה"ת לפני המאה ה-20.

  להכליל על הערבים כאילו הם אותו הדבר פירושו שלילת זכותם ללאומיות וזכותם לראות את עצמם לא רק כדוברי ערבית, אלא גם כלאומים שונים. לכן המצרים והסורים לא מסתדרים למשל. הגישה שסופרת כמה אחוזים יש לערבים כמקשה אחת במזה"ת מוחקת את האחוזון שהיה כאן, כי הוא קטן ולא רלבנטי, ולכן מותר לסלקו. (רבים ברחו כי הוברחו, ורבים כי לא יכלו לחזור, או כי הרסו את כפריהם וחלק גם בגלל גירוש אקטיבי).

  ולסיום, אל תקח מונופול על האיכפתיות בבקשה.

  יואב,
  אתה לא לגמרי צודק. חלק מהימאים שמותקפים הם דייגים המרוששים את מה שנשאר מסומליה, או מטילים בה אשפה. אני מסכים שאין הבחנה אצל מי שהם תוקפים, וזה פסול, כמו שפסולה הפגיעה ההמונית בתושבי סומליה והסביבה, אך האמפתיה כלפי האפריקאי עם סירת גומי שונה מזאת של ציים עם ציוד משוכלל.

  לא שכחתי לרגע שתושבי שדרות הם גם קרבנות, למרות הביקורת על מי שלדעתי אחרי לקורבניות הזאת. שנינו רוצים להפסיק את המצב, אך אני חושב שמה שגורם לשדרות (וזה רלבנטי לסכסוך בכלל) זה התעלמות מן המעשים של מי שחזק יותר, ושבמשך זמן רב פוגע במספר גדול מאוד של אנשים, רובם חפים מפשע. בדיוק משום כך, ולמרות שתושבי שדרות ואחרים הם אנשים תמימים, הם גם משלמים מיסים והולכים לצבא שעושה דברים לא תמימים כל כך, ולא רק מגננתיים (ובכלל, צה"ל הוא הצבא ההתקפי היחיד באזור, מבחינת תו"ל וציוד). לכן יש שני אספקטים לחבילה. וגם בעזה, יש את הלוחמים של החמאס, אבל יש בחמאס גם שוטרים, מורים, פקידי בריאות וכו', ולא כל מה שהם עושים פסול, למרות שהרבה כן. ואיך שלא מסתכלים על פעילי החמאס, יש מיליוני תושבים ברצועת עזה שאינם לומים, ואנו פוגעים בכולם ללא הבחנה.

 20. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  איש הקצה הסלפן

  בימי הטורקים לא היה איסור על פלחים להיות בעלי קרקעות.
  היתה פיקציה מוסכמת של רישום הבעלות על הקרקעות בשמו של
  האפנדי וזה משום שהגיוס לצבא הטורקי היה על סמך בעלות על קרקע.
  הפלסטינים שמרדו בעותומנים וסרבו לשרת בצבא יצרו פיקציה זו
  כדי להמנע משרות צבאי מאוס בעיניהם.
  תמשיך לפזר שקרים על הדשא או שתלך ללמוד קצת היסטוריה לפני
  שאתה פותח את הפה…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 21. עד לכאן הגעת?! הגיב:

  אתה מוני יקים אנטי ציוני המפורסם מהתגובות ההזויות בהארץ?
  נעים להכיר. טוב, אולי קצת לא נעים.
  מדדתי 3.42 הל"ת (הבלים לתגובה).

  בכל אופן, קצת קלישאתי כל הדיון הזה. האימפריאליסט המערבי והסורר שהוא בעצם לוחם חופש, או שלא.

  לפעמים זה מרגיש כמו סתם תסביך אנדרדוג. לפעמים סתם פשטנות יתר. תמיד הנדפקים נדפקים, אבל שתי שאלות הן, לפי סדר החשיבות (1) עד כמה הם משתפים פעולה עם הנדפקות ומה הם עושים כדי להפסיק אותה? (2) עד כמה נמנעים הדופקים מלרכב על הגל הנוח?

  זה נכון לכל סיטואציה שהסוציולוג/מרקסיסט הממוצע יקרא לה שיעבוד (בין אם היא אכן שיעבוד או סתם שנון להציג אותה כך)

  מוחי דגים פסבדו-ציוני (חצי כוזרי חצי גאגאוזי – יש דבר כזה)

 22. אייל ניב הגיב:

  התשובה שלי היא: (1) עושים כמה שאפשר. אף אחד לא רוצה להיות מנוצל ו/או נכבש. יש גם ויכוח על איך נכון לסיימו (טרור, דיפלומטיה וכו'); (2) כנראה לא מספיק, כי הם ממשיכים להיות כובשים. אולי כובשים המכים על חטא, אך כובשים.

  בניגוד לנכבש, רק הכובש יכול להפסיק את הכיבוש. לפעמים מאלצים אותו בצורות שונות (אמברגו, טרור וכו') אבל עד שהוא לא יחליט לסיים אותו, הוא לא יסתיים. כל דיכוי מסתיים על ידי המדכא בסופו של דבר. ר' האפרטהייד, האימפריאליזם ההתיישבותי וכו'. במקרה הישראלי, ישראל יכולה בכול רגע נתון להחליט על הפסקת ההתנחלות והפסקת הריסות הבתים, או בעזה להחליף את המצור בבדיקת הספינות הנכנסות. זה עוד לא פתרון ושיפור, אבל זאת תהייה החלטה להפסיק לדרדר את המצב. וזאת החלטה שמעולם לא קיבלו באמת, ואף איננה על הפרק.

 23. יואב הגיב:

  "צה”ל הוא הצבא ההתקפי היחיד באזור, מבחינת תו”ל וציוד"?! איזה משפט מוזר, התקפיות בודקים לא מבחינת הציוד, אלא מבחינת מעשים (הרי את מי היית מעדיף לפגוש בלילה אפל ומפוקפק, את מוחמד עלי או את באגסי סיגל?).

  "בחמאס גם שוטרים, מורים, פקידי בריאות וכו’, ולא כל מה שהם עושים פסול" החמאס הוא לא מדינה, אלא כנופיה, מורה שבחר ללמד דווקא בחסות החמאס (להזכירך, ארגון גזעני שמצהיר על השמדת עם כעל מטרתו), בחר בחירה פסולה לחלוטין, וכשל מוסרית כמורה. כנ"ל שוטר, פקיד בריאות או אפסנאי. כל פעיל בחמאס הוא אדם בעל מוסריות מפוקפקת (בוודאי שזה לא אומר שמותר להרוג את כולם, או אפילו לאסור אותם, אבל בכל זאת, בדיון אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה הזאת).

  את האמפתיה שלי אני שומר לאנשים מוסריים, ולא לרוצחים ושודדים.

 24. ר.בקצה הגיב:

  אייל,
  ספור מה שאתה רוצה,ההסטוריה מספרת אחרת ואת הלינקים צירפתי כבר בכמה הזדמנויות..
  כל עוד היהודי היה בן-חסות, בו ניתן להתעלל ושמעמדו נחות ,הערבים תפסו את היחסים הללו כנוחים .האם כך היה הדבר גם מבחינת היהודים?
  הערבים לא יסכינו עם ריבונות יהודית במזה"ת, לכן חבריך מהארגונים הערביים השונים לא מכירים במדינה יהודית,בגבולות 67',גבולות החלוקה או גבולות חוף גורדון.
  השאלה שעולה מעמדתך היא, מדוע הומניסט ודמוקרט כמוך (לפחות בעיני עצמו),מעוניין לחיות תחת שלטון ערבי?
  מילא, לך הפתרונים.

  מוני,
  לא היו פלסטינים בימי התורכים,ובכל מקרה , קרא את ספרה של ג'ואן פיטרס "מאז ומקדם", שם תלמד על אריסים ובעלי קרקעות.

 25. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  לקצה הטימטום

  לא היו יהודים בימי הטורקים היו אולי בני דת משה ואהרון
  לא היו גם נוצרים כי היו רק ממשיכי ישו ויורשיו
  לא היו מוסלמים כי היו רק ממשיכי מוחמד
  וגם לא היו טורקים אלא אנטולים נטולי זהות.
  כדי לדעת כל זאת לא צריך להסתמך על ספרי תעמולה פרו ציוניים כי גם ציונים לא היו מעולם …בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם
  ואולי אתם תקראו את ספרו של יעקב שרת
  על אדמות פלסטין בו הוא מנפץ את השקרים
  האכנאציוניים ביחס לקרקעות .

 26. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  על תושבי שדרות וקורבניותם !

  קל לאשכנזים מדושני עונג ופריבילגיות להתעלק על סיבלם
  של תושבי שדרות והפריפריות השחורות כשזה בא לשמש
  אותם בדיון זה או אחר.
  אבל דיון ממשי בעל השלכות היסטוריות מעמדיות על כל נושא
  הקמת עיירות הפיתוח כחגורות מגן טריטוריאליות זה טאבו
  שלא לדבר בכלל על עיירות הפיתוח כמאגר אנושי של כוח
  עבודה זול לשרות העשירונים השבעים האשכנזיים גם זה טאבו
  וניזכרים באותם אומללים שהושלכו מהמשאיות כאבק אדם
  רק לצרכים דמגוגיים שיצדיקו את המערכות הפריבילגיוזיות
  לאדם האשכנזי העליון ששולט במצב ומתעשר על חשבונם.
  אתם שודדים ופיראטים שבסומליה עושים צדק רובין הודי
  מסוים תוך קריאות תגר על הסדר העולמי הדמוקרטי המצדיק
  הרעבת מאות מיליוני אפריקאים רק משום ציבעם השחור
  הופכים במדינה היהודית הדמוקרטית לשותפים זוטרים של
  שלטון הכיבוש הכוזרואשכנזי הרודה בעם הפלסטיני אדון הארץ.
  כעת עם התגבשות "קו-הרעב" שיעביר כמחצית האוכלוסיה
  הספרדומזרחית לחיטוט בפחי זבל כאמצעי להמנעות ממוות ברעב.
  בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 27. אורן הגיב:

  יש כאן סתירות- אם משליכים פסולת גרעינית, אז הדגה לא אמורה להיות ראויה. אין שום יתרון להשליך פסולת במים טריטוריאלים של סומליה, למה לא לעשות זאת מחוץ להם? זאת האשמה שנשמעת מופרכת.
  כל הפוסט הזה הוא דוגמא לתהליך מחשבתי פוסט-מודרניסטי חסר בינה. פיראט שודד הוא פיראט שודד, ואין לי אליו אמפתיה גם אם יש שם ספינות דיג זרות. המטרה שלו היא לגנוב כסף כדי שיהיה לעצמם. הם לא רובין הוד.

  לגבי הפלסטינים- "מחסומים, עוצר, מדיניות אישורים, מעצרים, השתלטות על בתים, פלישות באישון-ליל, הריסת בתים והפקעת קרקעות – לא מהוות מדיניות רודנית המזמינה התנגדות"
  לא. רוב המעשים שהזכרת הם פעולות מגננה כדי למנוע רצח אזרחים חפים מפשע של מדינתנו. וזה לא מצדיק רצח של אזרחים, לא אכפת לי מה מדינת ישראל עשתה.
  אין פה שום דבר "להבין" ואין כאן "נראטיב".

 28. אזרח. הגיב:

  http://yes.walla.co.il/?w=2/7802/1428555

  אפוקליפסה תוצרת ארה"ב
  ארה"ב מונעת גידול אוכלוסייה במדינות לא מפותחות
  ה-NSSM, דו"ח שאומץ ע"י הממשל האמריקאי ב-75', טוען שגידול אוכלוסין במדינות לא מפותחות מהווה איום לביטחון האמריקאי. לכן, גם מדיניות החוץ של ארה"ב צריכה "למנוע גידול האוכלוסייה" במדינות אלה. בימוי: דל וולטרס. ארה"ב,2007.

  : אפוקליפסה תוצרת ארה"ב, Yes דוקו
  מאת העיתונאי זוכה האמי דל וולטרס מגיע סרט חזק וקונטרוברסאלי על ההשפעה הקטלנית של מדיניות החוץ האמריקאית באפריקה. ה-NSSM, ראשי-תיבות של National Security Study Memorandum 200, הוא דו"ח שהוכן בהנחייתו של קיסינג'ר ואומץ ע"י הממשל האמריקאי ב-75' כמדיניות חוץ רשמית (בתקופת ממשל פורד). הדו"ח הצהיר שגידול אוכלוסין במדינות הפחות מפותחות מהווה איום לביטחון הלאומי האמריקאי ולכן גם מדיניות החוץ של ארה"ב צריכה "לעזור במניעת גידול האוכלוסייה" במדינות אלה. רוב המחקרים שהתבצעו לטובת הדוח, הם בדרגת סודיות הגבוהה ביותר ורובם נשארו חסויים עד היום.וולטרס עורך חקירה מעוררת פלצות על התפקיד שגילמה הגזענות במדיניות החוץ האמריקאית וגרמה לחור יציבות של יבשת שלמה. החקירה המאומצת הזו כוללת קלטות שלא נשמעו מעולם, סרטים שלא נראו מעולם וראיונות עם האנשים שראו את האסון מתרחש לנגד עיניהם.

 29. Peter D הגיב:

  אם ר.בקצה כבר הזכיר את סיפרה של ג'ואן פיתרס, אז כדאי גם להזכיר כי הוא מאז התגלה כזיוף:
  http://www.chomsky.info/books/power01.htm
  http://www.nybooks.com/articles/5249
  http://www.nybooks.com/articles/5172

 30. Peter D הגיב:

  אורן, אין שום סתירה בין השלכת פסולת גרעינית לדיג. אלה לא נעשים ע"י אותם אנשים. וכן, זה בהחלט אומר שבמסעדות בלונדון ופאריז אוכלים לפעמים דגים מורעלים.

 31. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  ל ד' פיטר היקר !

  לא רק הספר הוא זיוף ,כל הציונות היא זיוף של עובדות ועבר
  היסטורי ממוצא ומדומין, לכן הציונות חייבת לזייף ספרים ולהעלים
  עובדות.
  מרדכי גבאי ממושב קדימה בשרון בן 83 כתב 26 ספרי תיעוד
  על כל פישעי הציונות האשכנזית מי שהוא שמע עליו?
  יעשו עליו תוכנית בטמבלביזיה יתנו לו פרס ישראל יכתבו ביקורת
  אפילו שלילית על מפעל חייו בתשקורת האשכנזית.
  לו הוא חי בקרון ומוציא כל שנה שני ספרים בהוצאה עצמית ובמימון
  עצמי בלי פרסים ובלי כספי ציבור אלף עותקים מכל ספר
  תורת אלוהים חיים המוחזקת למען הדורות הבאים במחסן שטרם
  הושמד ע'י השלטון האשכנזי.
  עד שלא תקראו את ספריו כמו גם ספריו של ד'ר אהרון יצחק
  תמשיכו להלך כסומים באפילה המונחים בשלט רחוק ע'י סיפרי
  הזיופים בהם מלעיטה אותכם ההגמוניה הכוזרואשכנזית.

  הציונות טעות היסטורית היא שהביאה על ראש האשכנזים את
  גדול האסונות ועדין בכוחה להביא עוד אסונות למען מיצוי
  חמדנותה של שכבה צרה המשתמשת בציונות להתעשרותה
  הפרטית ביותר…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 32. יהונתן הגיב:

  קשקוש של יפי-נפש שמחפש מניעים רומנטיים בכל מעשה אלימות.

  יש הטלה בלתי חוקית של פסולת גרעינית באזור – זה רע ואפילו רע

  מאוד. אבל אין לזה שום קשר למעשי הפיראטיות.

  להפך, ההטלה הבלתי חוקית לא נחקרת דיה רק בגלל שהאזור הזה

  מסוכן. כן, בגלל שהאזור הזה נמצא במלחמה קשה ותחת איום פירטים

  (איך אמר המנהיג שלהם בחלק שיוהאן הארי הכתב שצוטט מעלה בחר

  להשמיט? (ומופיע בציטוט משלים בכתבה באלג'זירה):

  WE ONLY WANT MONEY).

  ובקיצור, חיפוש קצר באינטרנט העלה כתבה יותר אמינה (ולא פוסט שמרשה לעצמו להתפייט ולדמיין את הפירטים בקריביים כעוד סוג של דמוקרטיה ישירה אה-לה שוויץ):

  http://english.aljazeera.net/news/africa/2008/10/2008109174223218644.html

  ובכתבה הזו יש ציטוט של אותו או"מניק שיוהאן הארי ציטט, רק משום מה המשפט הזה קוצץ אצלו:

  "The intentions of these pirates are not concerned with protecting their environment," he said.

  ובקיצור, אם הפיראטים היו כל כך לוחמי חירות וגלובליזציה הם היו צריכים לפנות לאו"ם (ולדאוג לשלום המשלחות שיגיעו לאזור) או להלחם באלו שגורמים למלחמת האזרחים.

  זה נורא רומנטי להצדיק מעשי אלימות (ובמיוחד הנתעבים שבהם) בעזרת שיוך מניעים נעלים, אבל בסופו של דבר הצדקה של מעשי אלימות לא תואמים דבר. גם אם למחבל מתאבד יש אלף ואחת סיבות (מוצדקות או לא, זה לא משנה) ללכת להתפוצץ במדרחוב הומה אדם, הרי שהוא בן עוולה, כיוון שמעשי אלימות לא תורמים לפתרון בעיות אלא רק מחריפות אותן.

 33. אמיר הגיב:

  אזרח,

  תאמר וסוהיל נאפר ומחמוד ג'רירי (שכתבו וביצעו את "מין ארהאבי") הם

  ערבים ישראלים תושבי לוד. יש להם מחאה כנגד אפליה שעושים להם

  (וזה לא המקום לדון בה), אבל לומר שהם מייצגים את הקול הפלסטיני,

  תושבי יש"ע, זו שטות. הם לא מייצגים את החמאס או את הג'האד

  האסלאמי.

  אם היית רוצה ל"התאים" את השיר כך שייצג לוחם חמאס, זה היה צריך להישמע יותר בסגנון של:

  מין ארהאבי? אנא ארהאבי? ואנא מתפג'ר פי בלאדי.
  מין ארהאבי? אנא ארהאבי? ואנא אקטל אחואני ואחואתי.
  מין ארהאבי? אנא ארהאבי? ואנא סאקט קסאמין עלא אליהודי.

  ולנוחות אלו שערבית בעיקר נשמעת להם יפה, אבל הם לא מבינים מה אומרים בה:

  מי טרוריסט? אני טרוריסט? ואני מתפוצץ בארצי.
  מי טרוריסט? אני טרוריסט? ואני הורג את אחי ואחיותי (הפת"חניקים).
  מי טרוריסט? אני טרוריסט? ואני יורה קסאמים על היהודים.

  ואייל,

  לגבי "הגירוש" ו"זכות השבות":

  ביום שאשמע ערבי אחד (!) שיגיד שבצד השיבה שלו לכפר של סבו אזכה אני לחזור לבית אב-סבי ולחנות שלו במזרח ירושלים (שננטשו בפרעות תרפ"ט) וכמו כן חברי יוכל לחזור לבגדד לבית אביו ודודתי לבית הוריה בקהיר, אולי דעתי תשתנה לגבי הגירוש של הפלסיטים וזכותם לשוב.

  כרגע, מעבר לרגשות סימפטיה ברמה האישית, אין לי, כישראלי, שום רגשות אשמה. ב-1948 היה גירוש המוני של פליטים פלסטינים אבל במקביל היו גרושים של יהודים ממדינות ערב שמוערכים באותה כמות פליטים.

  נעשו גם מעשי אלימות במקביל לגירוש, ועל כך יש למחות ולהצטער ולהפיק לקחים, אבל גם המעשים האלו היו ספורדיים ולא על דעת השלטון המרכזי (בניגוד גמור למה שאירע באותו הזמן וקודם לכן בעירק, סוריה ומצרים).

  ולסיום: http://www.youtube.com/user/TheDavidProject2002

  מדובר בפרוייקט מרשים של תיעוד הפליטים הנשכחים, מיליון הפליטים היהודים שנקלטו במדינת ישראל בשנות החמישים המוקדמות.

 34. אייל ניב הגיב:

  סליחה, אתה מקזז קרבן בקרבן שאיננו קשור? הפלסטינים נושאים בנטל של גירוש שעשו ערבים אחרים? מה זה קשור לעזאזל? ומדוע הם נושאים בנטל ההברחה והפליטות מאירופה? אגב כך, היו מקרים רבים מאוד של פלסטינים שהצילו יהודים (בפקיעין, חברון, ירושלים ועוד) במחיר חייהם, והיום צאצאיהם (לפחות בירושלים וחברון) מאוימים בפינוי.

  אין כאן הצדקה של האלימות, ובטח שאין טענה שאין מלחמה. הטיעון טיפה פחות פשטני, הוא אומר שבמלחמה הזאת כולם עושים מעשים פסולים, ומי שיש לו יותר כוח בדרך כלל עושה הרבה יותר מזה שיש לו פחות. וחוץ מזה, אפשר לומר שכולם מפסידים מהמצב. עכשיו במקום להתקזז רוע ברוע, ובכלל במקום לתפוס את הכול כמשחק סכום אפס, אפשר לראות ראייה מורכבת יותר ואפילו לקדם פתרון.

  ולמה אין מקום לדון בעוולות כלפי תושבי לוד (שהם צאצאי פליטים ממקומות אחרים)? ומי אתה/אנחנו להגיד להם שאין קשר בין תחושותיהם לתחושות הפלסטינים בשטחים הכבושים? בוודאי שיש להם ויכוח פנימי ויש אינטרסים שונים שנוצרו מעצם חלוקתם לסטטוסים שונים של זכויות, אבל הם רואים זאת כחלקים שונים של השלם (כמו עמים אחרים המצויים תחת שלטונות שונים). אני מציע לכבד את ההגדרה העצמית, ולתת לקולקטיבים להגדיר את עצמם, ולא שנגדיר זאת עבורם.

  שלישית, לגבי יכולותיך היצירתיות, אי אפשר לומר שרק הפלסטינים מפוצצים או יורים, וזאת לשון המעטה. יש מלחמה, ויש גם לנו חלק גדול בה. אך כן אפשר לומר שרק היהודים מתיישבים, מפקיעים אדמות, הורסים בתים ומתפשטים, או שרק אנחנו מחליטים ומונעים פיתוח תעשייתי, ושרק אנחנו תולים כל צעד ושעל שהאדם צריך בחייו במדיניות של "היתרים".

  אגב,
  ((יש"ע הוא ביטוי מעוות, כי הרי-יהודה רבים יותר מאלו ביחידה הפוליטית של הגדה המערבית, וחלק ממה שמכנים "שומרון" בגדה, הוא בעצם היחידה הגיאוגרפית של הגליל התחתון. זה גבול ושטח מלאכותי פוליטי, ולא גיאוגרפי-טבעי, ולכן איננו "יו"ש". מוזר שדווקא אנשים שחשובה להם הארץ מעוותים זאת לפי צורכם הפוליטי הקונטמפורני)).

 35. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  לאמיר ביחס לזכותך השיבה

  קודם כל זה שיקרי עובדתית לדבר על גרוש הדדי של יהודי ארצות
  ערב ומנגד ערביי פלסטין כי לא היה גרוש בארצות ערב על רקע שייכות
  לדת היהודית .
  היתה עויינות כפי שמתפתחת גם היום לאור התמיכה הגורפת של קהילות יהודיות בפשעים שמבוצעים ע'י הציונים.
  אם ניקח את עיראק ומרוקו שהן הקהילות היהודיות הגדולות ביותר
  בעולם המוסלמי אז לא היה כל גרוש ולהיפך.
  זו היתה התנועה הציונית והמדינה שהוקמה שמשיקוליה האנוכיים
  של ההגמוניה האשכנזית שעשתה הכל כדי לסכסך בין הקהילה
  לבין העם בקירבו שכנו אלפי שנים בשקט יחסי.
  את הקנוניה עם נורי סעיד רקמו שליחים ציונים ממפא'י בהתאם
  לאינטרסים מפלגתיים ולא מתוך דאגה לקהילה וכל זה לאחר מסע
  טרוריסטי של הפצצת בתי כנסת במטעני חבלה כדי ליצור פחד
  ואנדרלמוסיה בקרב הקהילה וליצור תחושה של חוסר יציבות .
  את הסכמת נורי סעיד השיגו בתמורה כספית ומתן מונופול להטסת
  היהודים שהביעו רצונם בהגירה לישראל ע'י חברת התעופה
  הפרטית של בנו של נורי סעיד שקיבל מגם אישורי נחיתה מיוחדים
  בשדה תעופה ליד חיפה .
  כל זה כדי להכניס קהילה מפוארת זו שרמת השכלתה האקדמית
  עלתה על רמת ההשכלה האשכנזית למעברות שבהן יונחתו
  ויוסללו לעבודת כפים ולתת השכלה.
  לגבי מרוקו והקהילה היהודית גם כן לא היה כל גרוש והעליה
  בוצעה רק לפי הסכמת העולים שהושגה לרוב בהבטחות שווא
  ל " ארץ זבת חלב ודבש " שנסתיימה בחיי עוני וניוון במעברות
  וערי פיתוח על הגבולות המרוחקים ללא כל תשתית חיים אנושית.
  אם לסבא של אמיר יש קושן על בית במזרח ירושלים אז ברור שביום בו ימומשו הכללים הצודקים של שיבת הפליטים לאדמותיהם
  אז גם אמיר יהיה זכאי לרשת את בית סבו אבל לא במנותק.
  ובכלל מי מינה את ההגמוניה האשכנזית להצדיק שוד רכושם של
  הפלסטינים כביכול כתחלופה לרכוש היהודי שנעזב/הופקר ע'י יהודי ארצות ערב ומצד שני לטעון שיהודים אלו חיו חיי עוני ודלות נוראה
  ממנה ניצלו ע'י המדינה הציונית.
  הרי כלהמדינה הוקמה על בסיס טענה כוזבת של "שבו בנים
  לגבולם" וזה לאחר טענה כוזבת שניה של היות הבנים האשכנזים צאצאי יהודי בית שני ולא כוזרים שהתגיירו.
  אז איך נצדיק חזרה אחרי 2000 שנה וניתנגד לחזרה של מגורשים
  אחרי 60 שנה , זו לא רק צביעות אלא בעיקר ארגומנט גזעני
  שלפיו יהודים שעזבו מרצונם מותר להם לשוב משום שהם
  יהודים ואילו ערבים שגורשו או עזבו לא יורשו לשוב משום שהם
  לא יהודים אלא ערבים.

  בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם

 36. אזרח. הגיב:

  אמיר,אייל ומוני כבר ענו לך.בכל אופן," לאוו אינת אמיר,ואנא אמיר,מין ביסוק אילחמיר " ?

  http://www.iqrit.org/ihs/heb/press1.htm

  התקדים של איקרית ובירעם.

  ערבים שעזרו ליהודים.ומה היה שכרם ? גירוש.

  ציטוט:"עד לאותה שנה היו שני הכפרים הקטנים, בית נקובה ועין ראפה, בני
  חסות של האח הגדול ממערב, הכפר אבו גוש. תושבי אבו- גוש קיימו יחסים
  טובים ואפילו הדוקים עם השכנים היהודים, בניגוד לכפרים אחרים בסביבה
  (צובא למשל), וכך גילו גם אנשי בית נקובה יחס ידידות למסקובים, שכניהם
  החדשים מתחילת ההתישבות היהודית באזור (קיבוץ קריית ענבם בתחילת שנות ה-
  20, על אדמות שנקנו מחמולת אבו גוש .

  מייסדי קריית ענבים אפילו התגוררו בכפר במשך כמה חודשים, עד להקמת
  הצריפים הראשונים של הקיבוץ.

  במשך כל תקופת המרד הערבי (המאורעות) בשנים 1936-39 התמידו אנשי בית
  נקובה ביחסם הידידותי המופגן לשכנים היהודים, למרות לחצים כבדים
  והתנכלויות של תומכי המופתי, החג´ אמין אל-חוסייני. הש"י, שירות
  הידיעות של ההגנה, נעזר לא מעט בתושבי בית נקובה להשגת מידע על תנועות
  תומכי המופתי בסביבה בשנות ה- 30 וה- 40.

  גם במהלך מלחמת העצמאות נמשכו הקשרים הידידותיים בין כפריי בית נקובה
  ליהודים. הם סייעו לאנשי השיירות שפרצו את הדרך לירושלים הנצורה והגישו
  עזרה ראשונה לפצועים.

  ימים אחדים לפני צאתם של הבריטים מהארץ, במאי 1948, נקרא קצין הש"י
  בירושלים, יצחק נבון לימים נשיא המדינה, שהיה אחראי אז על איסוף המידע
  מהכפרים הפלסויניים באזור ירושלים וקיים קשרים הדוקים עם כפריי אבו גוש
  ובית נקובה, אל מפקד הפלמ"ח באזור, יצחק רבין, לימים ראש הממשלה,
  במפקדת הפלמ"ח האזורית באבו גוש. רבין הורה לנבון להודיע לכפרי אבו
  גוש, בית נקובה ועין ראפה כי עליהם לפנות מיד את כפריהם.

  נבון ניסה להעביר את רוע הגזירה, וטען כי אלה הכפרים הערבים הידידותיים
  ביותר ליהודים בכל האזור וכי אין לגמול להם רעה תחת טובה .

  אך רבין היה נחוש בדעתו וחזר, לדברי נבון על הוראתו:" אני רוצה אזור
  נקי מערבים מכאן ועד לירושלים, אני לא צריך שיתרוצצו לי כאן בין
  הרגליים בזמן הקרבות". הוא גם הודיע שאם לא יתפנו מרוצנם הפלמ"ח ידאג
  לפנותם בכוח .

  הוא גם הודיע שאם לא יתפנו מרוצנם הפלמ"ח ידאג לפנותם בכוח .

 37. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  השוטר הטוב והשוטר הרע .

  השוטר הטוב היה יצחק נבון שגייס מרגלים בקרב הערבים הטובים
  והשוטר הרע היה יצחק רעבין ששאף לנצחונות קרביים ולאדמה
  נטולת ערבים .
  יצחק נבון הפיתה הלא אפויה לא היה מספיק אנושי ומוסרי לעמוד
  על רגליו האחוריות ולמנוע את העוול הגזעני שדרש לבצע רעבין
  דברים דומים קרו גם בלבנון ולמעשה בכל אתר ואתר בו דרכו
  רגלי הציונים הכוזרואשכנזים שבחורבנם ננוחם.

 38. Peter D הגיב:

  מוני יקים אנטיציוני,
  מסכים אתך לגבי הרבה דברים, אבל התרכזותך באשכנזים בלבד נראית לי די ילדותית. לא בגלל שאני אשכנזי – אין לי בעיה לבוא נגד אשכנזים או יהודים בכלל – אבל נראה לי שמצאת לך אויב נוח כזה כאילו הכל באשמתם של אשכנזים בלבד שהם אפילו לא מאותו עם (מה, נהיית גזען פתאום?) וכאילו מאז לא נהיו הספרדים, התימנים וכו' (ואפילו דרוזים במידה מסוימת) שותפים לפשע.

 39. אייל ניב הגיב:

  יתרה מכך, לערער על כל הזהויות האחרות, אך לקבל את המזרחיות והאשכנזיות כקטגוריות "טבעיות". לצורך העמקת וסיבוך הדיון, ר' למשל:

  קרין אמית, "בחינת התקפות של החלוקה האתנית הדיכוטומית למזרחים ולאשכנזים בקרב מהגרים וצאציהם בשוק העבודה הישראלי", מגמות מ"ד

  Khazzoom, A. (1998). The Origins of Ethnic Inequality among Jews in Israel. Berkeley University.

  נהון (1987), מבנה התרחבות ההשכלה ומבנה הזדמנויות התעסוקה

  וכמובן "יהודים-ערבים" של שנהב.

 40. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  תודה רבה לפיטר ואייל .

  אם מדובר בסכסוך המזרח תיכוני אז ברור שמכל הזהויות הזהות
  הפלסטינית היא החשובה ביותר כיוון שהפלסטינים הם אדוני הארץ
  מהם נחטפה ארץ מולדתם כביכול ע'י היהודים.
  אבל תשימו לב הפלסטינים זה עם זה לא המוסלמים ומנגד זה היהודים
  שהבסיס הוא שייכות לדת מסויימת.
  העם הפלסטיני כולל את בני כל הדתות ששכנו בפלסטינה לפני
  תחילת הפלישה הארופית הכוזרואשכנזית שעד אז כלל העם הפלסטיני גם מיעוט יהודי שהתערה יפה בקרב הפלסטינים תוך שמירה על זהותו
  הדתית הנפרדת.
  הדברים השתנו עם הפלישה הארופית הכוזרואשכנזית כי זו הייתה עלייה
  מיישבת קולוניאליסטית עם תוכנית ברורה לנשל את אדוני הארץ
  שזה העם הפלסטיני כולל היהודים הספרדומזרחי שתוכננו להיות
  בשר התותחים וכוח העבודה הזול למדינה שבדרך.
  היהודים הספרדומזרחים נפלו למלכודת הדבש הכוזרואשכנזית עם
  הסיסמאות "כולנו יהודים" ו "עם אחד גורל אחד" שבעזרתן
  הצליחו להסוות את המגמות האמיתיות הזדוניות לשעבד ולמחוק
  את הזהות והתודעה של צאצאי יהודי בית שני בני העם הספרדומזרחי
  היהודים הספרדומזרחים שכנו באופן היסטורי לפני ואחרי חורבן
  הבית השני ברחבי המזרח התיכון כולל פלסטינה.
  החלוקה הדיכוטומית לאומית ומעמדית היא תוצר של הסללה ותיכנון
  מגמתי הנימצא בבסיס הרעיון הציוני הכוזרואשכנזי.
  במצב הקיים גם אם עקרונית אני נגד לאומנות הרי שאני מצהיר
  עצמי כלאומן ספרדומזרחי הרואה עצמו כחלק אינטגרלי של
  העם הפלסטיני מכיוון שהגעתי למסקנה שהמשך הקשר הסאדו
  מזוכיסטי עם העם האשכנזי זה מתכון להתאבדות .
  כוונתי היא לעורר מודעות למצב זה שיביא להפרדות מהעם האשכנזי שהסתפח לדת היהודית לפני 1200 שנה ומוליך את כל היהודים
  לשואה שניה , אתם רוצים להתאבד תתאבדו בלעדי ןמחויבותי
  היא לעמי ולא לעם האשכנזי שודד הזהות וההיסטוריה.
  מאז ימי בפנתרים השחורים מליפני 40 שנה עת שימשתי כדובר התנועה עד לגרושי בשנת 74 אני חוקר את הנושא ומגיע למסקנות
  הללו.
  איני מבין מה גזעני ברצון הנובע מהכרה מסויימת שעצם היותי יהודי
  מחייב אותי לאחדות לאומית עם יהודים כוזרואשכנזים שזה גם
  שקר היסטורי וגם במבחן התוצאה הוכח כשדוך בילתי מוצלח
  וכששידוך לא מצליח קיימת תמיד אופציית הגרושין והתנאים
  כיום בשלים להתחלת הליכי גרושין אלו לפני הקטסטרופה.
  בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 41. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  תוספת לפיטר ולכל דיכפין,

  קשה לומר שאני יכול להאמין שאיזה שהוא אשכנזי יוכל לנסות להבין
  את דברי ומשמעותם כי זה בניגוד למערכות האינטרסים
  והפריבילגיות שהפכו את הגזענות למובנית במוחותיהם.
  כך למשל אשכנזי פרוגרסיבי יחסית כמו פיטר מנסה ללכלך ולרמוז
  ששאיפתי לחלוקה והפרדות מהעם האשכנזי הארופי יש בה אבק
  של גזענות שזה שטיק אשכנזי ידוע שמשתמשים בו נגד כל מי שמעז
  להרים ראש נגד הגזענות האשכנזית.
  האם אין זה בדיוק מה שעשו האשכנזים בארופה כשהבינו שהחיים
  המשותפים עם העמים הארופים שמבקשים להקיא אותם הם בגדר
  משימה בילתי אפשרית.
  האם לפי עמקות הגיגיו של פיטר התנהגות האשכנזים וליתר דיוק
  התנועה הציונית היתה גזענית בעצם הרצון להפרד מהעמים הנוצרים ששכנו בקירבם .
  אולי תגדיר לעצמך מחדש את משמעות המושג גזענות לפני שתפריח אותובחופשיות גזענית וניפשעת כשלעצמה…

  בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 42. Peter D הגיב:

  כששאלתי אותך "מה נהיית גזען פתאום" התכוונתי לכך שנשמע מדבריך שכל הרוע שבסכסוך על פלסטינה-א"י נובע מאנשים שכל מה שמאפיין אותם זה השתייכותם האתנית. אולי טעיתי, אך נראה לי שאתה אומר עצם היותם ממוצא אשכנזי אוטומטית הופכם לאחראים בלעדיים על המצב. תאמין לי, לא מעניין אותי כל הסיפור האתני הזה – אם באמת כולנו כוזרים או לאו – לא ממש אכפת לי, כי אני לא מאמין שהיותי כושי, יהודי מזרחי או סיני איכשהו מונע ממני להיות איש טוב או רע או אחראי על הנעשה מסביבי. אתה אומר שהקשר עם האשכנזים לא עובד. יכול היה להיות לטענה זו בסיס אם רוב היהודים הספרדומזרחים, איך שאתה קורא להם, היו רואים את זה כך, אך מה לעשות, כיום רובם ציוניים ושותפים לפשע. ויש גם "התבוללות" בין היהודים הספרדומזרחים לבין האשכנזים שלא בדיוק מאפשרת לדבר על שני עמים שונים, כפי שאתה מנסה לעשות זאת. אבל אם אתה מאמין שתוכל לשכנע את רוב הספרדומזרחים להיפרד מהאשכנזים, באמת שאין לי בעיה עם זה.

 43. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  פיטר היקר !

  כנראה זה למעלה מכבודך לקרוא בעיון את תגובותי .
  לא אמרתי שהבעיה נובעת מעצם היות האשכנזים אשכנזים וניסיונך
  הילדותי להכניס מילים בפי מעיד על חוסר ניקיון כפים מצידך.
  אני טוען טיעון היסטורי ולא טיעון גנטי .
  גם אם היו כל האשכנזים צאצאים ישירים של דוד המלך נעים הזמירות עדיין הייתי מצדד בהפרדות לאומית מהם לאור המפגש הרה
  האסונות בין שני העמים ב 120 השנים האחרונות.
  הטיעון שלך הוא שנגוע בגזענות וכל מטרתו להנציח מצב קיים
  של מדיניות גזענית שהיא מטרתו של כל אשכנזי בהכרח כיוון שהוא
  חלק מהשכבות והעשירונים העליונים , חלוקה דיכוטומית זו לא
  נקבעה ע'י מוני יקים האנטיציוני אלא ע'י האשכנזים כולם כקולקטיב
  וכיחידים.
  היהודים הספרדומזרחים אינם ציונים במשמעות שהיהודים האשכנזים הם ציונים ולכן גם הם שותפים פסיביים לפשעים של הציונות כמו שלא ניתן להאשים את היודנראטים בהיותם האשמים בפישעי הנאצים באופן
  אקטיבי.
  הפשע האשכנזי הגדול ביותר הוא שבתיחכומם הפוליטי המרושע
  תוך שימוש בהסללולות לעוני ורעב הם הצליחו בשיטות
  "הפרד ומשול" לסכסך בין העם הספרדומזרחי לבין אחיו הפלסטינים.
  התהליך הטיבעי שאני חוזה את מימושו הוא שבשלב מסוים והוא אינו
  רחוק יחול תהליך של התפכחות והבנת הסיטואציה ההיסטורית .
  והעם הספרדומזרחי יחזור למסלול הטיבעי שלו הרחק מהאספסוף
  האשכנזי שהוקא מארופה לייצא שואות למזה'ת.
  אתה מדבר על התבוללות וסותר את עצמך איך בני עם אחד מתבוללים אחד בשנים אם הם עם אחד ???
  מתבוללים אחוז ההתבוללות של היהודים בעולם עולה על אחוז
  ההתבוללות בין אשכנזים לספרדומזרחים אז לשיטתך אין עם יהודי
  בעולם ואני מסכים איתך שוב תודה רבה שבחולשת טיעונך אתה
  מצדיק את גירסתי.

  בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 44. Peter D הגיב:

  "הטיעון שלך הוא שנגוע בגזענות וכל מטרתו להנציח מצב קיים
  של מדיניות גזענית שהיא מטרתו של כל אשכנזי בהכרח כיוון שהוא
  חלק מהשכבות והעשירונים העליונים "

  קישקוש. זה אתה זה שמכניס לי מילים לפה. אין לי שום רצון להצניח את המצב הקיים.
  אין לי מושג מה צריך לקרות כדי שלא תראה את המזרחיים כ"שותפים פסיביים". אם זה נח לך, בבקשה, אך לא נראה לי שיש הרבה אנשים שרואים את זה כך, כולל בקרב "ספרדומזרחיים" עצמם. שוב, אמרתי, אם תצליח לשכנע את רובם בצדקתך -אשריך, אך לדעתי יש לכך סיכוי בערך כמו לשכנע את השחורים בארה"ב להתנתק ולהקים מדינה משלהם.
  את "התבוללות” שמתי בגרשיים בדיוק בגלל שלא ברור אם מדובר בשני עמים או עם אחד. לך נח לחשוב שמדובר בשני עמים – בבקשה, לי באמת זה לא משנה חוץ מסקרנות היסטורית.

 45. Peter D הגיב:

  למעלה צ"ל: להצניח -> להנציח

 46. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  להצניח או להנציח
  כתבת תגובה ולא אמרת כלום

  בחורבןהציונות הכוזרואשכנזית ננוחם

 47. רננה הגיב:

  למוני יקים

  הייתי מאוד רוצה שתבין מדוע אתה גזעני בעל תפיסת עולם אנטישמית.
  הרי ציטוט שלך:
  "כוונתי היא לעורר מודעות למצב זה שיביא להפרדות מהעם האשכנזי שהסתפח לדת היהודית לפני 1200 שנה ומוליך את כל היהודים
  לשואה שניה"
  בעצם אתה מחזיק בנרטיב לא פחות מזיק מהנרטיב הציוני, הנרטיב הנאצי והנרטיב הפאשיסטי. אתה מטיל את האשמה על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, השואה, פערים חברתיים על קבוצת אנשים על בסיס ההבדל האתני שלהם ממך.
  על ידי כך שאתה מזהה ומבדיל קבוצת אנשים מסויימת מכלל החברה האנושית על בסיס מוצא (כפי שהבדילו הנאצים את הגרמנים מהיהודים) אתה פועל בצורה גזענית ומסוכנת. ישנם אנטישמים לא יהודים מסוימים בעולם היום שגם מנסים להחיל את האנטישמיות רק על יהודי מזרח אירופה או יהודים לא ערבים. האם זה עושה את התיאוריה האנטישמית שלהם לצודקת (כי היא כבר לא כוללת אותך)?

 48. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  לרננה הטיפשה !

  כמה שטויות את יכולה לכתוב בהודעה כה קצרה .
  גזענות ואנטישמיות בכזו קלות כי כל מי שמוחה על הגזענות האשכנזית
  בהכרח הוא גזען למה ? ככה ! כי רננה הטיפשה החליטה.
  את האבחנות על הבסיס הנאצי האנטישמי הנציחו הציונים האשכנזים
  במשך 120 שנות פלישתם הקולוניאליסטית למזה'ת אזור שאליו אין
  להם כל קשר היסטורי או אזרחי.
  רננה האמת היא שהטיפשות אינה המאפיין האשכנזי העיקרי אבל במקרה שלך זה פתולוגי וכנראה תורשתי כי את מצאצאי הכוזרים
  הגזענים …בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם

 49. רננה הגיב:

  למוני יקים אנטיציוני

  שלום איש יקר, אני מבינה שכאשר אין לך תשובה אתה פשוט תוקף. האם באמת חשבת שע"י כך שתקרא לי טיפשה וכוזרית אתה סותם את הגולל על טיעוני?
  אני באמת מנסה לקרוא בעיון ובכבוד את טיעוניך על מנת לנהל עמך דיון אמיתי. אתה כותב שאני יוצאת מנקודת הנחה ש"כל מי שמוחה על הגזענות האשכנזית בהכרח גזען". ממש לא! גם אני מוחה בכל פעם שאני נתקלת בגזענות של אשכנזים כלפי מזרחים. אבל אשכנזים הם לא הקבוצה היחידה שבה יש גזענים. כבת ליוצאי תימן נתקלתי בזלזול ודעות קדומות לגבי מוצאי מאשכנזים וממזרחים באופן שווה!

  אני מקווה שתמצא בליבך את האהבה ולא את השנאה. לא הייתי משקיעה זמן בהתכתבות איתך אלמלא ההיסטוריה הנושאית שהוכיחה לנו שגם לדעות ההזויות והמרושעות ביותר יש קונים

 50. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  רננה טועת הדרך

  השאלה של מאבק בגזענות אינה במישור של התייחסות ורגשות
  של זלזול .
  שאלת המאבק בגזענות קשורה במבנה מדיני חברתי המעניקה מצד אחד פריבילגיות שלא על בסיס עיניני דמוקרטי ומצד שני הסללות וניחשולים על בסיס שייכות מיגדרית כדי להנציח ולהעמיק פערים .
  שאלת המאבק בגזענות נוגעת גם להנחות יסוד כפייתיות מצד
  המעמד השליט האשכנזי שכביכול השייכות לדת מסויימת
  יש לה אספקט לאומי המגמד את כל שאר העוולות ומבחינה זו
  אני תוקף את הנחת היסוד האשכנזוציונית "כולנו יהודים"
  שכביכול צריכה לאחד את כולנו לאג'נדה אחת של "לדפוק את
  הערבים" אבל היא גם מסוה לאג'נדה הסמויה האשכנזית של
  "לדפוק את השחורים".
  בינתיים מי שתוקפת כאשר אין לה טיעונים זו האשה היקרה התימניה
  ששכחה את כל מה שעוללו האשכנזים אם כקולקטיב ואם כיחידים
  לקבוצה אנושית זו שהועלתה כדי לשמש ככוח עבודה זול
  לקולוניסטים האשכנזים העצלנים.
  את מתבכיינת על תוקפנותי המוצדקת ובעצמך תוקפת כדי להסתיר את סתגלנותך למצב של עבדות תודעתית.
  אין מה לדבר על רגשות של אהבה או שנאה כי שום רגש של
  אהבה כלשהי לא הנחה את הכוזרואשכנזים כאשר זממו את
  ניחשול ודיכוי העם הספרדומזרחי וביצעו את מזימתם עד תום
  ובהצלחה כה רבה עד שקורבן כמוך מתרפסת בפניהם באופן
  מעורר בחילה.
  תימניה שאין בה שנאה לאשכנזים משהו לקוי או בנפשה או באורח המחשבה שלה עד שהפנימה את ערכי המדכא עד שאינה מסוגלת
  להבחין בין יריקה בפרצוף לבין גשם היורד משמים.
  רגש אהבה מזויף לשונא ולמדכא מסוכן פי אלף מכל רגשות השנאה המוצדקת למדכא ועוללתיו המתמשכים ויש בו גם סכנה קיומית
  לעתיד לבוא…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 51. רננה הגיב:

  למוני יקים,
  לצערנו חלק ממעשי השלטון הציוני היו בהחלט נוראיים, בין אם זה יחסם למזרחים, לפלסטינים או לניצולי שואה. אבל אתה מייחס להם תכנית-על כלשהיא שבסיסה הרצון להשליט כאן סוג של דיקטטורה יהודית-אשכנזית וזו טעות. ראשית מפני שלא כל האשכנזים משתייכים והשתייכו לקבוצה הציונית. היו אשכנזים אנשי הישוב הישן שהתנגדו לציונות, היו אשכנזים שהיו במק"י הקומוניסטית ורצו לבנות מדינה משותפת של כל אזרחיה.

  יתרה מכך, גם אם האשכנזים הציונים טעו בדרכם כשנישלו את הפלסטינים מאדמתם והעלו את יהודי המזרח רק כדי שישמשו "כורתי עצים ושואבי מים" כיוון שיהודי אירופה נהרגו… אני מאוד מודה להם על כך! אם משפחתי הייתה עדיין חיה בתימן היו חיי קשים מנשוא-לא הייתי זוכה לחינוך כלל-אפילו לא כתיבה וקריאה, הייתי מחותנת בגיל מאוד צעיר לגבר שאני לוא דווקא אוהבת. כל חיי הייתי צריכה לעבוד בפרך ולהשקיט את רצונותי ומאוויי. בנוסף, לצערי התרבות היהודית-תימנית בתימן (על פי סיפורים של סבתי, דודותי, מקורות אקדמיים ווידויים) היתה מאוד אלימה כלפי נשים. אלימות כלפי האישה בתימן הייתה נורמה ונשים רבות היו מוכות עד מוות -ולא, הבעל או האב המכה לא שילם על כך. לא היה דין ולא דיין עבור אישה בתימן.

  האם זה אומר שהציונות מושלמת מפני שהיא דוגלת בשוויון כלפי נשים? לא! האם כל הגברים התימנים או כל התרבות התימנית היא נחשלת ומרושעת בגלל שהיה בה אפליה כלפי נשים? גם לא!

  אם ההיסטוריה הייתה פועלת לפי העקרונות שלך, שלפיהם אסור לסלוח או להזדהות עם קבוצה שהטילה טרור ומורא כלפי אחרים (שהרי אתה קורא לי טועת דרך כיוון שאני לא שונאת אשכנזים) אזי על כל משות העולם להתאחד ולשנוא את כל גברי העולם שהרי הקבוצה האנושית היחידה שסבלה וסובלת באופן רציף במהלך ההיסטוריה מיחס משפיל ומדכא היא הקבוצה הנשית. האם זה אומר שכל אישה, גם אישה בחברה משוחררת, צריכה לשנוא כל גבר מפני שהוא שייך לקבוצה שדיכאה/מדכאת אותה.

  ברור לי שאתה תמשיך להתווכח איתי לצערי. ולכן, אני פשוט מבקשת ממך להפסיק לכתוב ביטויים כמו "ספרדו-מזרחי" "אשכנזו-ציוני" וכדו'. הם פשוט אלימים מידי וגורמים לי אישית תחושה לא נעימה. האם תהיה מוכן להתחשב בי?
  חשוב על עצמך, האם היית נהנה לקרוא באתר שבו יש מגיב קבוע אשר מזלזל במזרחים, קורא להם בשמות גנאי ואומר שהמזרחי הוא האסון והסיבה לכל הרע בעולם?

 52. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  לרננה המשועבדת

  זכותך המלאה לבחור צד גם אם זה הצד המדכא אותך .
  על סמך מה את קובעת שכל אותם מעשים מרושעים שאת
  מודה בקיומם אינם חלק מתוכנית זדונית של האדם הלבן
  האשכנזי העליון האם זה משום שאת מצאת בן זוג אשכנזי
  או שאת במיליה מקצועי מוקפת אשכנזים וכדי להתקדם
  עליך לא להיות רדיקלית מעבר למה שהקונצנזוס האשכנזי
  מתיר לחיות המחמד הפרענקיות שלשרותו.
  האם העובדה הסטטיסית גרידא שמספר הילדים הנמצאים
  מתחת לקו העוני לפי מימצאי השלטון עצמו הגיעו ל 800
  אלף כלומר כשליש מהילדים תוך חפיפה "עדתית מעמדית.במדינה לאחר 60 שנות קיום
  המדינה כשכל פוליטיקאי אשכנזי משוויץ עד כמה המדינה
  נמצאת בתקופה של פריחה כלכלית, פריחה כלכלית שבאופן
  תמוה ועיקבי משפיעה לטובה על העשירונים העליונים האשכנזים
  ובאופן עיקבי פריחה כלכלית שפוסחת על הספרדומזרחים
  צאצאי יהודי בית שני ולא איזה שבטים כוזרים מונגולים
  וטטריים שהתגיירו באופן תמוה ומנסים לבנות לעצמם גשר
  היסטורי מדומיין לאיזה עבר עברי וכנעני קדום שמקומו
  באזורי הדימדומים של השיכתובים ההיסטוריים פרי מערכת
  תעמולה ושטיפת מוח אשכנזוכוזרית שכל מטרתה שוד
  המודעות ומניעת הזכות לתודעה עצמאית של קורבנותיה.
  אני יכול גם לציין שאת קורבן קלאסי של תסמונת שטוקהולם
  והפנמת את שיקרי התעמולה של אויבך מדכאך עד לשלילת
  העבר המפואר של בני עמך להפיכתה לבליל של שקרים
  והאשמות חסרות שחר ואמת לגבי האופן בו התנהלו החיים
  בקרב הקהילה היהודית בתימן ששמרה על שלמותה ואחדותה
  עד לחורבן שהמיטה עליה הציונות האשכנזית תוך השמדת עשרות
  אלפים מבניה ובנותיה ברעב למוות ובעוני מחפיר חסר תקדים
  לגבי החיים במשך למעלה מאלפיים שנה.
  שלא לדבר על אותם אלפי ילדים תימנים שנחטפו ניגנבו ונימכרו
  בשנות החמישים והשישים ע'י המיסד הרפואי והסוציאלי כדי לספק את הצורך של אימפוטנטים אשכנזים שלא יכלו להביא צאצאים לעולם ולספקאת התאווה החמדנית לבצע כסף גם אם במחיר סחר ילדים מתועב והריסת משפחות תוך מתן חסינות לפושעים הכוזרואשכנזים.
  השאלה שאני מציג כאן אינה מובנת לך כי איני מדבר על
  האפשרות לסלוח או לא , אני מדבר על מאבק לשימור אינטרסים קיומיים עצמאיים של העם הספרדומזרחי שזכותו העצמאית
  לעיצוב תודעתו נישללת בידי הכובש הקולוניאלי הכוזרואשכנזי
  שפלש מארופה בטענות שקר וכזב להיותוצאצא של עם שכביכול
  חלק מחייו עברו במזה'ת ולכן אחרי 2000 שנה יש לו זכות
  כלשהי לפלוש ולנשל את אדוני הארץ שהם העם הפלסטיני שמרביתו יהודי בית שני ספרדומזרחים שהתאסלמו והתנצרו מאדמות
  אבותיהם.
  האנלוגיות המוטעות שאתה עושה עם מצבן ומאבקן של נשים
  להשגת הכרה בזכותן המלאה לשיוויוניות בתחומי חיים שונים
  מעידה על הבריחה שלך מהתמודדות אמיצה וישרה עם הנושא.
  את תקועה רננה בין האמת המבצבצת לבין חוסר יכולתך
  להתמודד עם תוצאות ההכרה באמת ולכן את נסוגה לאקרובטיקה
  מילוית ובריחה מהאמת…בחורבן הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם

 53. מוני יקים אנטיציוני הגיב:

  רננה טיפשונת !

  אולי תאירי את אוזני מה אלים ומעליב בביטויים כמו "כוזרואשכנזי"
  ו "ספרדומזרחי" והאם המושג "אפרו אמריקאי" או "פולני אשכנזי"
  הם גם כן מושגים אלימים ומעליבים , עלסמך מה קבעת הנחת
  אלימות ועליבות זו , האם משום שכל כך השתעבדת לאג'נדה של
  המדכא עד כי כל אמירה מנוגדת היא בעיניך/עיניהם הנפת יד
  אלימה של "הלא נחמדים".
  בענין דיכוי נשים ומאבקן לשיוויוניות מן הראוי שתערכי את ההבחנה
  הקיימת בין מאבקן של נשים כוזרואשכנזיות לשמירת מעמד העל
  שלהן על גבן של נשים ספרדומזרחיות וערביות ופיליפיניות שישרתו
  אותן בנאמנות כדי שהסנוביות יוכלו לקדם את הקריירה שלהן
  במאבקן על שיוויוניות עם בעליהן הלפלפים הכוזרואשכנזיים.
  לבין מאבקן של הנשים הספרדומזרחיות והפלסטיניות שראשיתו
  במאבק משותף על מיגדרי נגד הכיבוש והשיעבוד הכוזרואשכנזי.
  מאבק אמיתי לשחרורן ושיויוניותן של כל הנשים מקביל למאבק הלאומי לשחרור העמים הפלסטיני והספרדומזרחי מעול הכיבוש
  הכוזרואשכנזי הפולש הארופי המסוכן השואף למונופולים בכל
  תחומי החיים כמו למשל בנושא הגרעיני המהווה סכנה לאנושות
  כולה.
  מתי אבל באמת מתי תביני רננה ותשכילי לאבחן בין היריקה
  המתמשכת בפרצוף שמהווה הציונות הכוזרואשכנזית כלפי עמנו
  המפואר הספרדומזרחי לבין מערכות יחסים נורמליות בין עמים
  השואפים לחיות אלו לצד אלו ולחלק את אותה כברת ארץ ללא
  יחסי ניצול ואדנות הנובעים מריגשי נחיתות אישיים וקולקטיביים
  של ממציאי הזהות והעבר לבין בעלי הזכות האמיתית על אותה
  זהות ואותו עבר…בחורבן מפואר של הציונות הכוזרואשכנזית ננוחם.

 54. פינגבאק: למה כולם מצדיקים את התסבוכת בלב ים? ובעצם גם כל דבר אחר… « אמת מארץ ישראל

 55. פינגבאק: כל המהגרים האלה פתאום « אמת מארץ ישראל

 56. פינגבאק: רוב הפלסטינים הם טרוריסטים או תומכים בטרור « כולם מדברים על שלום

 57. פינגבאק: לחשוב כלכלה עם חיוך « אמת מארץ ישראל

 58. אלכס הגיב:

  הנקודה איננה זיכוי של הצד החלש/נטול טכנולוגיה הרסנית. הנקודה היא הבנת אשמתו ןאחריותו הזהות לחלוטין של הצד הנתפס בדרך קבע כקרבן נקי כפיים שכל פעולותיו התוקפניות/חמסניות נובעות כביכול מהגנה עצמית.
  באופן פרדוקסאלי, ככל שאמצעי ההרג פרימיטיבים יותר(סכינים, קלשונים,אבנים)נתפס
  הרצח כמזעזע יותר ואכזרי יותר. כמעט כל אדם שישאל על כך יצהיר שהרצח באיתמר גרוע עשרת מונים מרציחתם של 50 ילדים פלשתינים, עירקים או אפגנים ע"י פצצה חכמה. כמעט כל פעולה או דפוס התנהגות שהממסד והתקשורת מגנים אצל אויבי ישראל זוכים להתעלמות או שבחים כאשר הם מתרחשים/התרחשו אצלנו או אצל בנות בריתנו.
  לא את הפשיעה עצמה מגנה אגוסטינוס כי אם את הצביעות והשיפוט הדו-ערכי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s